Generálnym riaditeľom GEFCO Slovakia je Andrea Ambrogio

Bratislava, Admin – Dňa 1. augusta 2015 bol do funkcie generálneho riaditeľa GEFCO Slovakia nominovaný Andrea Ambrogio, ktorý nahradí doterajšieho riaditeľa Denisa Renarda. Generálny riaditeľ spoločnosti GEFCO Slovakia Andrea Ambrogio zastával od júna 2012 pozíciu lídra v GEFCO International Logistics Čína. Do jeho kľúčových kompetencií spadali celková stratégia spoločnosti, riadenie pobočiek v Číne a v Hongkong, rozvoj logistických i prepravných riešení pre zákazníkov v oblasti námornej a leteckej prepravy a aktívne sa spolupodieľal na nových obchodných akvizíciách. Ako člen finančnej rady GEFCO vo Wuhan dohliadal na finančnú stránku a podieľal sa aj na logistike pre klienta DongFeng Motors a PSA.

Jeho pôsobenie v spoločnosti GEFCO sa datuje už od roku 2004, kedy pôsobil v GEFCO Taliansko na pozícii riaditeľa pobočky v Miláne. Počas tohto obdobia riadil operatívu a zodpovedal za implementáciu operačného systému INES. O tri roky neskôr bol vymenovaný do funkcie riaditeľa divízie Overland (pozemná preprava) s 10 pobočkami v Taliansku, kde zodpovedal za obchodnú stratégiu a podieľal sa na rozvoji služieb pre zákazníkov.

“Riadenie dodávateľského reťazca sa stáva pre výrobcov kľúčovým aspektom ich konkurencieschopnosti. Jednou z ambícií GEFCO Slovakia je ponuka komplexných logistických služieb s pridanou hodnotou a dôrazom na rozvoj aktivít pozemnej prepravy a služieb Overseas. Vďaka stratégii diverzifikácie zákazníckeho portfólia sme schopní svojim zákazníkom ponúknuť jedinečné odborné znalosti i služby šité na mieru v každej etape logistického reťazca a podporiť ich medzinárodný rozvoj,“ uviedol Andrea Ambrogio, generálny riaditeľ GEFCO Slovakia

Profesijnú kariéru začal v roku 1991 v spoločnosti Ambrogio v Nemecku, kde nadobudol skúsenosti v oblasti riadenia prepravy, ktoré v roku 1997 zúročil v spoločnosti Emarc, kde sa stal riaditeľom logistiky pre export. Odbornosť a profesijné skúsenosti naďalej rozvíjal v TNT Automotive Logistics vo Francúzsku, kde od roku 2001 riadil aktivity v rámci centrálneho európskeho skladu (CEW) a zodpovedal za nastavenie distribučných schém náhradných dielov pre automobilovú značku Fiat a neskôr za nábor aj zaškolenie personálu a riadenie systému informačných technológií.

Andrea Ambrogio sa narodil v roku 1971 v talianskom Turíne a je absolventom Ekonomickej univerzity so zameraním na Medzinárodný obchod. V roku 2010 úspešne absolvoval štúdium Managementu v SDA Bocconi v Miláne a získal titul MBA. Rodným jazykom je taliančina, navyše ovláda anglický, francúzsky, nemecký a španielsky jazyk a základy čínskeho jazyka.

(Zdroj: Zuzana Lacová, Media in, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*