Ukrajina si prevzala siedmu slovenskú Zuzanu 2, blížime sa k naplneniu celého objemu objednávky

18.11.2022 – Ukrajinské ozbrojené sily si prevzali siedmu z ôsmich samohybných kanónových húfnic slovenskej výroby Zuzana 2, ktoré sú dodávané na základe slovensko-ukrajinského kontraktu na komerčný predaj. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo obrany SR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Blížime sa k úspešnému naplneniu celého objemu objednávky, v rámci ktorej na Ukrajine chráni a zachraňuje životy aj slovenská technika,” povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). V tejto súvislosti zároveň ocenil nasadenie a prácu všetkých, ktorí sa podieľajú na včasnom dodaní systémov Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Vo výrobe je podľa rezortu obrany už aj posledný kus z komerčného predaja slovenských húfnic Zuzana 2 uzatvoreného medzi Slovenskom a Ukrajinou. Zároveň štátna akciová spoločnosť Konštrukta-Defence vyrobí pre Ukrajinu ďalších 16 kusov tohto druhu techniky, ktoré budú financovať spoločne Dánsko, Nórsko a Nemecko.

Viac k témam: Húfnice Zuzana 2, Minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina si prevzala siedmu slovenskú Zuzanu 2, blížime sa k naplneniu celého objemu objednávky © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*