S odlukou cirkví od štátu súhlasí 61 percent respondentov, podľa SaS by na ich chod nemali prispievať všetci rovnako

10.3.2023 (SITA.sk) – S odlukou cirkví od štátu súhlasí 61 percent respondentov prieskumu. V tlačovej správe o tom informovala strana Sloboda a Solidarita (SaS). Podľa nej nie je fér, že na chod cirkví prispievajú všetci občania rovnakým dielom, aj keď sú neveriaci.

Odluka cirkvi od štátu

V SaS sa téme odluky cirkví od štátu, ako aj zmene, respektíve úprave Vatikánskych zmlúv, venujeme od roku 2010. Vlani sme spustili sériu konferencií, pretože hovoriť o tejto téme s ľuďmi zo širokého názorového spektra považujeme za nutnosť,” uviedla Jana Mroščáková (SaS).

Ďalšia zo série diskusií sa uskutoční v utorok 14. marca o 19:00 v Liberálnom dome. „Hovoriť budeme tentoraz o tom, aké sú priame účinky Vatikánskych zmlúv a čo by sa stalo, keby sme ich nemali,” informovala.

Všetci automaticky prispievajú

Expert SaS pre osobné slobody Miroslav Žiak je toho názoru, že otvoriť debatu o mechanizme, ktorý by umožnil zmenu systému financovania cirkví na Slovensku, je úplne namieste.

Nie je v poriadku, že na ich chod automaticky prispievajú všetci zo svojich daní, pričom s cirkvami nemajú nič spoločné. Existuje pritom množstvo foriem a možností, ako fungovanie cirkví financovať. V apríli preto na jednej z konferencií predstavíme náš model financovania cirkví,” informoval Žiak.

Viac k témam: Liberáli, Odluka cirkvi od štátu, Vatikánske zmluvy
Zdroj: SITA.sk – S odlukou cirkví od štátu súhlasí 61 percent respondentov, podľa SaS by na ich chod nemali prispievať všetci rovnako © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*