Primátor Trenčína Rybníček bude zarábať 6 860 eur, poslanci mu schválili 60-percentné navýšenie základného platu

21.11.2022 – Primátor Trenčína Richard Rybníček bude aj na začiatku svojho štvrtého volebného obdobia poberať maximálny možný plat.

Trenčianski poslanci na pondelkovom ustanovujúcom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili Rybníčkovi 60-percentné navýšenie základného platu, čo predstavuje 6 860 eur. Z 20 hlasujúcich poslancov sa za zvýšenie platu vyslovili dvanásti, zvyšní ôsmi sa hlasovania zdržali.

Prevahu majú nezávislí kandidáti

Trenčianske zastupiteľstvo sa po komunálnych voľbách obmenilo z približne jednej tretiny, sedemnásť doterajších poslancov doplnilo osem nováčikov.

Výraznú prevahu v poslaneckom zbore má 19 nezávislých kandidátov, traja poslanci zastupujú Hlas-SD, dvojčlenné zastúpenie má koalícia Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana a jeden poslanecký mandát patrí Progresívnemu Slovensku.

Nebude to prechádzka ružovým sadom

Primátor Rybníček vo svojom príhovore k poslancom mestského zastupiteľstva poznamenal, že sa od prvých chvíľ bude s nimi snažiť hovoriť o všetkom otvorene a úprimne.

„Nebude to žiadna prechádzka ružovým sadom, ale urobím všetko pre to, aby som sa od všetkých sporov dokázal vnútorne odosobniť a aby politické spory neboli spormi osobnými, ale len spormi myšlienok a argumentov,” skonštatoval Rybníček.

Ten zároveň poslancom oznámil, že jeho zástupcami aj v novom volebnom období zostávajú Ján Forgáč a Patrik Žák.

Zdroj: Webnoviny.sk – Primátor Trenčína Rybníček bude zarábať 6 860 eur, poslanci mu schválili 60-percentné navýšenie základného platu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*