Prezidentka s holandským kráľovským párom diskutovala o ochrane novinárov, pripomenuli si spoločnú smutnú skúsenosť

7.3.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová diskutovala s holandským kráľovským párom, kráľom Viliamom Alexandrom a kráľovnou Maximou, o ochrane novinárov. Diskusiu viedli v čase, keď sa na Slovensku stupňujú verbálne útoky na novinárov. Ich prácu prezidentka i holandský kráľovský pár považujú za kľúčovú pre demokraciu. Hlava štátu to uviedla v statuse na sociálnej sieti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Spoločne sme si dnes v Bratislave uctili pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, na ktorú kráľovský pár nadviazal diskusiou so slovenskými novinármi v Primaciálnom paláci,” doplnila Čaputová.

Pripomenula, že Slovensko s Holandskom nespájajú len spoločné hodnoty, ale i skúsenosť s vraždou investigatívneho novinára. V Holandsku ju zažili pred dvomi rokmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová prijala holandského kráľa a kráľovnú (fotografie)

Viac k témam: Diplomacia, Holandská kráľovská rodina, holandský kráľ, Ochrana novinárov, oficiálna návšteva, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka s holandským kráľovským párom diskutovala o ochrane novinárov, pripomenuli si spoločnú smutnú skúsenosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*