Postrelenú študentku policajnej akadémie bude riešiť parlamentný výbor, strana SaS prišla s informáciami o pedagógovi

9.3.2023 (SITA.sk) – Pre kauzu postrelenia študentky Akadémie Policajného zboru v Bratislave v utorok 14. marca mimoriadne zasadne Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Ako ďalej v tlačovej správe informovala strana Sloboda a Solidarita, na výbor sú pozvaní minister vnútra Roman Mikulec, ako aj rektorka akadémie Lucia Kurilovská.

Nerozumiem, ako je vôbec možné, že pedagóg – civilný zamestnanec, viedol so študentmi takýto výcvik, navyše so zbraňou. Muž, ktorý vystrelil, nemal podľa doterajších informácií žiadne oprávnenie viesť tento druh výcviku, na akadémii viedol len voľnočasový krúžok,” uviedol poslanec Juraj Krúpa s tým, že ho veľmi bude zaujímať, kde sa stala chyba.

Či je zle nastavený systém, celkové fungovanie akadémie alebo išlo o zlyhanie jednotlivca. V prípade je oveľa viac otázok ako odpovedí,” skonštatoval poslanec. Dodal, že kompetentní musia streľbu dôsledne vysvetliť, pretože postrelená študentka bude mať zrejme doživotné následky.

Viac k témam: Minister vnútra, Tragická nehoda, Zasadnutie
Zdroj: SITA.sk – Postrelenú študentku policajnej akadémie bude riešiť parlamentný výbor, strana SaS prišla s informáciami o pedagógovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*