Ponižujúci debakel Fica a Pellegriniho, hovorí Remišová o neúspešnom referende

22.1.2023 – Dočasne poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že neúspešné referendum je ponižujúcim debaklom Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

Zbytočná kampaň

Ako ďalej uviedla prostredníctvom tlačovej správy, už od začiatku bolo jasné, že referendum bude iba ich „zbytočnou kampaňou”, na ktorú sa z daní miliónmi poskladajú všetci ľudia.

Viac o téme: Referendum o zmene ústavy

Výsledky referenda 2023 o zmene ústavy

„Napriek ich obrovskému úsiliu a prakticky dvojročnej kampani za predčasné voľby, keď hanebne zneužívali pandémiu a celosvetové krízy, prišlo na referendum výrazne menej ľudí, ako keď referendum spolu naposledy organizovali proti vláde Mikuláša Dzurindu,” povedala Remišová.

Šanca pre spolok populistov a zlodejov

Referendum podľa nej nie je nástroj predvolebnej kampane nepoctivých politikov, ktorí vždy, keď prehrajú riadne voľby, neváhajú ošklbať ľudí v referende o desať miliónov eur.

„Na porovnanie – namiesto referenda mohla každá zdravotná sestra dostať 500 eur k platu navyše. Pellegrini a Fico za tieto vyhodené peniaze nesú zodpovednosť. Žiadna vláda nie je ideálna, ale na porovnanie vláda Fica a Pellegriniho pridala počas minulej krízy 150-tisíc nezamestnaných, hoci bačovala s dvojnásobným deficitom verejných financií ako sme mali minulý rok,” dodala Remišová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Referendum 2023 o zmene ústavy (fotografie)

Dočasne poverená ministerka ďalej tvrdí, že prípadné predčasné voľby sú šancou hlavne pre spolok populistov a zlodejov, Slovensko však podľa Remišovej potrebuje hlavne pokoj, rozvahu a rozumné riešenia problémov ľudí.

„Celosvetová inflácia aj energetická kríza pomaly končí a lepšiu životnú úroveň a prosperitu neprinesú ďalšie sociálne dávky, čo je recept populistov, ale iba lepšia ekonomika, lepšie školstvo a lepšie služby štátu,” doplnila predsedníčka Za ľudí.

Viac k témam: Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD, Predseda strany Za ľudí, Referendum 2023 o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ponižujúci debakel Fica a Pellegriniho, hovorí Remišová o neúspešnom referende © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*