OĽaNO aj Demokrati by sa do parlamentu nedostali, voľby by vyhral Smer-SD a SaS má 6,4 percenta

10.3.2023 (SITA.sk) – Nová strana Demokrati povereného premiéra Eduarda Hegera by v parlamentných voľbách získala 4,8 percenta. Vyplýva to z volebného prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N.

OĽaNO a Demokrati s rovnakou podporou

Ide o prvé meranie preferencií po ohlásení vzniku strany. Ipsos začal zbierať dáta bezprostredne po utorkovej tlačovej konferencii, na ktorej Heger predstavil názov strany, jej víziu a ľudí, ktorí ju budú zastupovať.

Presne rovnaké preferencie 4,8 percenta získalo aj hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), z ktorého premiér odišiel.

Sme rodina a Republika tesne pri sebe

Ako informoval spomínaný denník, Smer- sociálna demokracia prvýkrát po vyše dvoch rokoch v sondážach relevantných agentúr predbehol Hlas – sociálna demokracia Petra Pellegriniho. V prieskume získal Smer-SD 16,2 percenta, pričom Hlas-SD skončil ako druhý so 16 percentami.

Ďalej nasledujú Progresívne Slovensko, ktoré by volilo 11,1 percenta, Republika s podporou 8,6 percenta, Sme rodina s 8,5 percenta. Do parlamentu by sa ešte dostali strany Sloboda a Solidarita (SaS) so 6,4 percentami a KDH s 5,7 percentami. Pred bránou parlamentu by skončili za OĽaNO a Demokratmi aj Aliancia so ziskom 3,8 percenta, Slovenská národná strana s tromi percentami, Za ľudí s 2,9 percentami a ĽSNS s 2,2 percentami.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: SITA.sk – OĽaNO aj Demokrati by sa do parlamentu nedostali, voľby by vyhral Smer-SD a SaS má 6,4 percenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*