Nepremeškajte šancu na ovocie a zeleninu pre deti zadarmo. Zaregistrujte vašu školu alebo škôlku do čerstvých hlavičiek už dnes

9.3.2023 (SITA.sk) – Piaty ročník úspešného projektu spoločnosti Kaufland sa práve otvára. Každá základná a materská škola sa môže zaregistrovať v dňoch od 9.03.2023 do 31.03.2023 a získať poriadnu dávku vitamínov pre svojich žiakov na celý školský rok 2023/24. Vďaka Čerstvým hlavičkám si deti obohatia jedálniček až o 9 kilogramov čerstvého ovocia a zeleniny.

Detská obezita sa dotýka stále väčšieho počtu mladistvých. V Európe takmer každé tretie dieťa trpí nadváhou a podľa prieskumov len 20 % školákov vo veku od 6 do 9 rokov konzumuje denne zeleninu. Vzhľadom na fakt, že stravovanie vo vzdelávacích zariadeniach tvorí viac ako 50 % ich denného energetického príjmu, je jeho kvalita, pestrosť a čerstvosť mimoriadne dôležitá. Preto spoločnosť Kaufland v uplynulých ročníkoch projektu venovala deťom viac ako 500 ton čerstvého ovocia a zeleniny, čím okrem iného pomáha zlepšovať ich stravovacie návyky. Projekt Čerstvé hlavičky získal aj záštitu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

“Prostredníctvom tohto projektu sa snažíme naučiť deti, aby jedli ovocie a zeleninu pravidelne a radi. Podieľame sa na vytváraní vzdelávacích a informačných materiálov a v spolupráci s občianskym združením Skutočne zdravá škola organizujeme webináre pre školy, ktoré sú zamerané na rozličné témy, súvisiace so stravovaním,” hovorí Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovensko.

Získajte prísun kvalitného ovocia a zeleniny pre vašu školu alebo škôlku

Aby si aj vaši školáci a škôlkari mohli dopĺňať energiu prostredníctvom čerstvého ovocia a zeleniny, nezabudnite, že registrácia aktuálneho piateho ročníka Čerstvých hlavičiek trvá od 9. marca do 31. marca 2023. Prihlásiť sa je možné len cez zástupcov základných a materských škôl alebo nimi poverených rodičov. Tento rok môže čerstvé ovocie a zeleninu od Kauflandu získať až 75 základných a 75 materských škôl.

Postup je jednoduchý – na stránke www.cerstvehlavicky.sk si škola alebo škôlka vyberie svoju partnerskú predajňu Kaufland, z ktorej bude v prípade výhry týždenne odoberať ovocie či zeleninu pre svojich zverencov. Do projektu sa môže zapojiť štátna, cirkevná, súkromná a špeciálna základná alebo materská škola, zriadená na území Slovenskej republiky, pričom o výhru súťaží každá základná a materská škola zvlášť.

O tom, ktorých 75 materských a 75 základných škôl, prihlásených do projektu, získa pravidelný prísun vitamínov, rozhodne aj tento rok hlasovanie. To sa uskutoční na stránke www.cerstehlavicky.sk a jeho výsledky budú známe už koncom júna.

Informačný servis

Viac k témam: Čerstvé hlavičky, Ovocie, PR, Zelenina
Zdroj: SITA.sk – Nepremeškajte šancu na ovocie a zeleninu pre deti zadarmo. Zaregistrujte vašu školu alebo škôlku do čerstvých hlavičiek už dnes © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*