NBÚ nepochybil pri bezpečnostnej previerke Puškára, ktorý je obvinený z vraždy Daniela Tupého

29.3.2023 (SITA.sk) – Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) nepochybil, keď udelil bezpečnostnú previerku Adamovi Puškárovi, ktorý je obvinený z vraždy Daniela Tupého.

Na stredajšej tlačovej konferencii to povedal predseda parlamentného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Martin Beluský (ĽS NS). Ako pripomenul, o previerku obvineného požiadal ešte v roku 2008 Najvyšší súd SR, kde v tej dobe pracoval. V januári 2009 následne dostal previerku na stupeň „prísne tajné”, ktorá vypršala v roku 2014.

Beluský zdôraznil, že NBÚ nemá kapacitu na to, aby samostatne lustroval preverované osoby a informácie zbiera od iných inštitúcií.

„Pokiaľ policajný zbor ani žiadne iné zložky nedali Národnému bezpečnostnému úradu informácie, že by mal byť osobou, ktorá by sa z nejakého dôvodu nemala oboznamovať s utajenými skutočnosťami, NBÚ v zmysle zákona bol povinný udeliť bezpečnostnú previerku,” povedal Beluský.

Viac k témam: Bezpečnostná previerka, Vražda Daniela Tupého
Zdroj: SITA.sk – NBÚ nepochybil pri bezpečnostnej previerke Puškára, ktorý je obvinený z vraždy Daniela Tupého © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*