Najvyšší súd bude rozhodovať o väzbe pre Kusého, špecializovaný nechal bývalého starostu na slobode

22.11.2022 – O prípadnej väzbe bývalého starostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto a bývalého kandidáta na primátora Bratislavy Rudolfa Kusého bude v pondelok 28. novembra rozhodovať Najvyšší súd SR. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Sťažnosť prokurátora

Kusý je obvinený z prijímania úplatku, pričom prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry pre neho navrhoval väzbu pre hrozbu možného ovplyvňovania svedkov.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku ho však v sobotu 19. novembra nevzala do väzby a prepustila zo zadržania. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť.

Úplatok 150-tisíc eur

Podľa medializovaných informácií zobral Kusý úplatok 150-tisíc eur v rámci stavebného konania, o ktorom rozhodoval ako starosta Nového Mesta.

Konkrétne išlo o podpísanie územného rozhodnutia na výstavbu bytového domu v lokalite Vlárska na bratislavských Kramároch. Kusého zadržala polícia už v októbri 2020 a tri noci strávil v cele predbežného zadržania. Obvinený bol zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obvinenie súviselo s tromi developerskými projektmi v mestskej časti, pri ktorých mal starosta podľa obvinenia spôsobovať prieťahy v stavebnom konaní a blokovať výstavbu. Jeho obvinenie však neskôr prokuratúra zrušila.

Viac k témam: Akcia “Development”, Väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd bude rozhodovať o väzbe pre Kusého, špecializovaný nechal bývalého starostu na slobode © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*