Na Ukrajine už bolo zabitých alebo zranených viac ako 200-tisíc ruských vojakov, tvrdí americký veliteľ

4.3.2023 (SITA.sk) – Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu bolo zabitých alebo zranených viac ako 200-tisíc ruských vojakov, medzi nimi i viac ako 1800 dôstojníkov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na nemecký Der Spiegel, tvrdí to vrchný veliteľ armády Spojených štátov v Európe a Afrike Christopher Cavoli.

„Rozsah tejto vojny je neuveriteľný,“ povedal Cavoli počas tradičnej večere na radnici v nemeckom Hamburgu, kde bol ako čestný hosť. Uviedol, že Rusko taktiež prišlo o viac ako 2-tisíc tankov a ruské sily denne vypália v priemere viac ako 23-tisíc delostreleckých granátov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Cavoli taktiež podotkol, že Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) sa po ruskom útoku na Ukrajinu musí prispôsobiť novej realite. „Okrem toho je dôležitá výrobná kapacita obranného priemyslu. Vojnu vyhráva ten, kto je schopný vyrábať najrýchlejšie,“ skonštatoval Cavoli.

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtia, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Na Ukrajine už bolo zabitých alebo zranených viac ako 200-tisíc ruských vojakov, tvrdí americký veliteľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*