Mikulec k nám nelegálnych migrantov doslova pozýva a Heger je úplne mimo, kritizuje Fico

14.11.2022 – Minister vnútra Roman Mikulec mal byť podľa šéfa strany Smer-SD Roberta Fica dávno odvolaný z funkcie. Premiér Eduard Heger je navyše podľa neho „úplne mimo“.

Nevideli ani jedného migranta

Podľa Hegera minister vnútra Mikulec lepšie zvláda migračnú krízu ako my v roku 2015, keď sa denne v strednej Európe presúvalo desaťtisíc a viac nelegálnych migrantov. Vtedy však nikto na Slovensku nevidel ani jedného živého migranta. Preto, lebo naša vláda, osobitne minister vnútra Robert Kaliňák robili, čo bolo treba,“ reagoval šéf Smeru-SD na vyjadrenia premiéra Hegera v nedeľňajšej diskusnej relácii TA3 V politike.

Slovensko vtedy podľa Fica chránilo hranicu s Maďarskom a všetci migranti ju obchádzali, lebo vedeli, že budú na nej zadržaní.

Zablokovali migračné kvóty

A potom sme ešte aj v Európskej únii zablokovali prijatie povinných migračných kvót,“ dodal Fico, podľa ktorého sú dnes síce denné toky nelegálnych migrantov v porovnaní s rokom 2015 nízke, napriek tomu sa nám stovky z nich voľne potulujú pri hraniciach s Českou republikou.

Mikulec sa vykašľal na ochranu slovensko-maďarskej hranice a doslova nelegálnych migrantov k nám pozýva… Ak to nestačilo, tak hanba a problémy, ktoré Mikulec spôsobil Slovensku tým, že Česká republika a Rakúsko zaviedli hraničné kontroly, je už iba vyvrcholením jeho totálnej neschopnosti,“ uviedol ďalej Robert Fico.

Viac k témam: Diskusia, hraničné hliadky, migračná kríza, migračné kvóty
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec k nám nelegálnych migrantov doslova pozýva a Heger je úplne mimo, kritizuje Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*