Medzi Vojanmi a Drahňovom zrazilo auto chodca v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, 65-ročný muž neprežil

22.3.2023 (SITA.sk) – Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súvislosti s dopravnou nehodou, pri ktorej prišiel v utorok o život 65-ročný chodec.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, v utorok okolo 21:15 viedol 31-ročný vodič z okresu Michalovce osobné motorové vozidlo zn. VW Passat v smere od obce Vojany na obec Drahňov (okres Michalovce), kde z doposiaľ presne nezistených príčin zrazil chodca, ktorý kráčal po ceste v tmavom oblečení, bez akéhokoľvek reflexného prvku, v smere od obce Drahňov oproti vozidlu. Zranenia, ktoré chodec pri zrážke utrpel, boli nezlučiteľné so životom.

Vodič, ktorý sa pri nehode nezranil, bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom a na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v jeho organizme mu bol odobratý biologický materiál. Prípadná prítomnosť návykových látok u nebohého chodca bude zisťovaná pri pitve.

Michalovskí dopravní policajti miesto udalosti dôkladne zadokumentovali. Počas dokumentovania dopravnej nehody bol úsek cesty uzavretý na nevyhnutne potrebný čas.

Bližšie okolnosti, za akých sa táto tragická dopravná nehoda odohrala, čo bolo jej presnou príčinou a miera zavinenia jej účastníkov, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk – Medzi Vojanmi a Drahňovom zrazilo auto chodca v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, 65-ročný muž neprežil © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*