Marián Kočner bude spolupracovať s políciou, vyjadril ochotu objasniť skutky viacerých trestných stíhaní

8.3.2023 (SITA.sk) – Odsúdený Marian Kočner bude spolupracovať s políciou. Ako ďalej informoval portál Topky.sk, spolupráca sa bude týkať káuz, v rámci ktorých údajne zasahoval do nezávislosti súdov.

Úplatky sudcov

Uplatiť mal viacerých sudcov, medzi ktorými figurovala i Monika Jankovská, ktorá bola zadržaná v rámci akcie Búrka. Marian Kočner mal dať úplatok i sudcovi Vladimírovi Sklenkovi, a to v hodnote 300-tisíc eur.

Sklenka v tom čase pôsobil ako podpredseda Okresného súdu Bratislava I a mal ovplyvňovať sudkyne v konaniach, ktoré sa týkali privatizácie ružomberských papierní a podnikateľa Milana Fiľu. Marian Kočner si v súčasnosti odpykáva 19-ročný trest odňatia slobody.

Bude spolupracovať

Podľa uznesenia nitrianskeho vyšetrovateľa z konca februára tohto roku vylúčili Mariana Kočnera z trestného stíhania v tejto veci, pretože vystupuje v inej trestnej veci v postavení svedka.

Portál Topky.sk uviedol, že „vyjadril ochotu objasniť skutky, ktoré sú predmetom aj tohto trestného stíhania, ako aj iné skutky, ktoré sú predmetom trestných stíhaní vedených v pracovnej skupine HMLA.” Táto skupina v marci 2020 v rámci akcie Búrka zadržala niekoľko sudcov, medzi nimi bol Sklenka i Jankovská.

Viac k témam: Akcia Búrka
Zdroj: SITA.sk – Marián Kočner bude spolupracovať s políciou, vyjadril ochotu objasniť skutky viacerých trestných stíhaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*