Kollár sa vyjadril k povolebnej spolupráci so Smerom. Stane sa Matovičovým nepriateľom?

27.3.2023 (SITA.sk) – Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár v nedeľu v diskusnej relácii Na telo na Markíze nevylúčil Smer-SD z povolebnej spolupráce. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) sa nevyjadrilo k tomu, či bude teraz svojho koaličného partnera v rámci bývalej koalície považovať za svojho politického nepriateľa v zmysle nedávneho vyhlásenia lídra OĽaNO Igora Matoviča. Ten povedal, že ak niekto pripúšťa po voľbách „spoluprácu s mafiou“, je pre nich politickým nepriateľom.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš zaslal agentúre SITA písomné stanovisko, v ktorom sa píše, že jednoznačne vylučujú akúkoľvek spoluprácu so skupinou mafiánov a extrémistov, do ktorej jednoznačne patria strany Smer-SD, Hlas-SD, Republika a ĽSNS.

Na rovnaký krok sme opakovane vyzvali všetky politické strany a hnutia, ktoré si hovoria demokratické. Považujeme totiž za fér povedať ešte pred voľbami voličom, či sa s mafiánmi chystáme, alebo nechystáme vládnuť,“ uviedol Šipoš.

Hnutie OĽaNO na tlačovej konferencii 15. marca vyzvalo novú stranu premiéra Eduarda Hegera Demokrati, aby dala jasné stanovisko, či pôjde po voľbách do vlády s mafiou. „Ak niekto povie, že pripúšťa spoluprácu s mafiou po voľbách, sú na druhom brehu a sú naši politickí nepriatelia. Ak povedia, že vylučujú mafiu, v žiadnom prípade s mafiou nepôjdu, tak ako povedali pred týždňom, považujeme ich za našich politických partnerov, s ktorými chceme mafiu na druhom brehu poraziť,“ uviedol vtedy Igor Matovič.

Viac k témam: Koalícia, politická diskusia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – Kollár sa vyjadril k povolebnej spolupráci so Smerom. Stane sa Matovičovým nepriateľom? © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*