Káčer: Slovensko chce konkrétnymi krokmi podporiť mierovú iniciatívu prezidenta Zelenského

9.3.2023 (SITA.sk) – Slovensko chce konkrétnymi krokmi podporiť mierovú iniciatívu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Uviedol to vo štvrtok minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenska Rastislav Káčer pri prijatí mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ukrajiny na Slovensku Myroslava Kastrana, ktorý začal svoju diplomatickú misiu.

Informuje o tom v tlačovej správe Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Káčer s Kastranom diskutovali o aktuálnej situácii na Ukrajine, ktorá sa naďalej bráni pred pokračujúcou ruskou vojenskou agresiou, úlohe medzinárodného spoločenstva, ako aj slovenskej pomoci a prípravách na povojnovú obnovu Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Slovenská republika víta a silným spôsobom podporuje mierovú iniciatívu prezidenta Volodymyra Zelenského rozpracovanú v desiatich bodoch s cieľom zaručiť spravodlivý a udržateľný mier pre Ukrajinu,“ skonštatoval minister Káčer, ktorý s ukrajinským veľvyslancom zároveň diskutoval o konkrétnych krokoch, ktoré Slovensko zvažuje v snahe prispieť k naplneniu tohto návrhu.

Viac k témam: Mierový plán, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Káčer: Slovensko chce konkrétnymi krokmi podporiť mierovú iniciatívu prezidenta Zelenského © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*