Demokrati boli zapísaní do registra politických strán, vidia sa ako alternatíva voči politikom s korupčným pozadím

16.3.2023 (SITA.sk) – Stanovy strany Demokrati boli vo štvrtok zaregistrované do Registra politických strán a politických hnutí na Ministerstve vnútra SR.

Platné sú tým aj zmeny týkajúce sa názvu strany a jej predsedu. Informoval o tom v tlačovej správe Martin Kvetko.

Stredová strana s princípmi demokracie

Nové stanovy sme schválili na republikovom sneme v utorok 7. marca. Teším sa, že nadobudli účinnosť. V stanovách máme jasne definovanú víziu a programové ciele. Sme stredovou stranou, ktorá presadzuje demokratické princípy a právny štát,” uviedol predseda strany Demokrati Eduard Heger.

Dodal, že ich cieľom je budovať moderné, úspešné a bezpečné Slovensko. Do politiky prinášajú politiku založené na slušnosti, odbornosti, vzájomnom rešpekte a konštruktívnom dialógu. Heger doplnil, že si želá, aby išlo o štandardnú, dobre fungujúcu politickú stranu, ktorá bude spoľahlivou voľbou pre každého demokrata.

Predsedníctvo strany

Ponúkajú alternatívu voči stranám s korupčným pozadím (Smer-SD, Hlas-SD…), ako aj voči antisystémovo zameranými stranám (Republika, Kotlebovci-ĽSNS).

Predstavitelia strany rokujú o možnej spolupráci s ďalšími stranami. Predsedom strany Demokrati je Eduard Heger. Podpredsedníčkami strany sú Andrea Cocherová a Andrea Letanovská, podpredsedovia sú Miroslav Kollár a Jaroslav Naď.

Ďalšími členmi predsedníctva sú Vladimír Bilčík, Ján Budaj, Kristián Čekovský, Karel Hirman, Rastislav Káčer, Pavel Nechala, František Oľha a Peter Markovič, ktorý je zároveň generálnym sekretárom strany.

Viac k témam: Nová politická strana, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Demokrati boli zapísaní do registra politických strán, vidia sa ako alternatíva voči politikom s korupčným pozadím © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*