Čaputová na konferencii Human Forum poukázala na deficity demokracie a poďakovala všetkým, ktorým nie sú ľahostajné (foto)

22.11.2022 – Všetkým, ktorý si hľadajú miesto a spôsob, ako byť pre demokraciu na Slovensku čo najužitočnejší, sa prihovorila prezidentka SR Zuzana Čaputová na konferencii Human Forum v Banskej Bystrici.

Poďakovanie organizáciám

Túto príležitosť som využila na poďakovanie všetkým organizáciám a každému z vás, kto pomáhate vysporiadať sa s problémami a so spoločenskými a ľudskými tragédiami, ktoré sa v našej spoločnosti i v okolitom svete dejú so znepokojujúcou intenzitou,” uviedla Čaputová na sociálnej sieti.

Ako ďalej dodala, odpoveďou mimovládnych organizácií na dnešné výzvy je úprimný záujem o veci verejné, otvorená diskusia, aktívne občianstvo, konštruktívny záujem prekonávať rozdielnosti a spolupracovať.

Naša demokracia má deficity

Naša demokracia má množstvo deficitov, či už v oblasti právnej a sociálnej, v oblasti zdravotníctva, školstva, aj v otázkach ochrany ľudských práv a je potrebné o nich otvorene hovoriť,” upozornila prezidentka.

Ďalej pripomenula, že v súčasnosti by sme nemali zabudnúť na slová prvého prezidenta bývalej Česko-slovenskej republiky Tomáša Garriguea Masaryka, ktorý tvrdil, „ak má naša demokracia nedostatky, musíme prekonávať tieto nedostatky, ale nie prekonávať demokraciu.

Zuzana Čaputová je presvedčená, že práve dnes je ten čas, aby sme sa o prekonávanie nedostatkov pokúsili s novým odhodlaním a spoločne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Human Forum 2022 v Banskej Bystrici

Viac k témam: Demokracia, Human Forum 2022, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová na konferencii Human Forum poukázala na deficity demokracie a poďakovala všetkým, ktorým nie sú ľahostajné (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*