Proti alergénom je tu čistička vzduchu

Admin, 28. 05 .2013 - Svetová zdravotnícka organizácia uvádza, že alergie a astma sa každým rokom vyskytujú u stále väčšieho počtu ľudí. Potvrdzujú to aj údaje Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky ČR. Väčšina z nás trávi až 90 percent svojho života vo vnútri bytov a budov, kde je vzduch často viac znečistený ako vonku.

Vo vnútornom prostredí je omnoho vyššia koncentrácia látok, ktoré môžu škodiť ľudskému organizmu – ide predovšetkým o prachové častice, dráždivé látky, roztoče, chemikálie, tabákový dym, plesne a plyn.
„V posledných desiatich rokoch sa tento problém stáva stále závažnejším, a to predovšetkým společensky. Pacienti, ktorí sú postihnutí alergickým onemocnením alebo poruchou imunity, sú ďaleko menej výkonnejší. Napríklad v období peľovej alergie majú zvýšenú teplotu, v noci sa  veľmi nevyspia, nemôžu dýchať nosom a v zamestnaní sa potom necítia úplne svieži, čo má vplyv na ich pracovný výkon. Kvôli tomu potom veľmi často začnú trpieť úzkosťou že nie sú takí výkonní, pociťujú zvýšený stres z obavy o stratu zamestnania, ktorý sa spätne premieta do ich zdravia. Svojich pacientov upozorňujem na to, že aj ľahká neliečená alergia sa s veľmi vysokou pravdepodobnosťou zmení počas niekoľkých rokov v astmu, čo je najzávažnejšie alergické ochorenie. Štatistika nám bohužiaľ hovorí, že každý ôsmy alergik sa stane astmatikom,“ uvádza MUDr. Blanka Haindlová, alergologička a imunologička. Ďalej tiež uvádza, že astmou trpí celosvetovo asi 160 miliónov ľudí, v Českej republike to je zhruba 500–600 tisíc.
Zepter astma prac.
Rovnako ako peľové alergie môžu mať na naše zdravie veľký vplyv aj alergény inhalačné, a to prach a roztoče nachádzajúce sa v našich domácnostiach či ďalších priestoroch, kde trávime podstatnú časť svojho života. Skoro polovica zo všetkých alergikov trpí alergiou práve na prach a na roztoče. Môžeme sa proti tomu brániť? MUDr. Haindlová odporúča predovšetkým pravidelné vysávanie prachu kvalitným vysávačom a jeho utieraním z nábytku vlhkou handričkou. Odporúča tiež čističku vzduchu, ktorú má sama  i vo svojej ordinácii. „Je to skvelé zariadenie, najmä do bytov v centrách miest, kde se nedá kvôli doprave pravidelne vetrať. Ideálnym riešením je tiež do bytov alergikov, ktorí sa nechcú vzdať svojich domácich maznáčikov. Ak však má čistička splniť svoju funkciu a dokázala ochrániť pred alergénmi, mala by mať viacstupňový, ideálne 5-stupňový systém filtrácie doplnený o generátor záporných iónov. Filtre potom pohltia škodlivé alergény, zatiaľ čo záporné ióny vzduch osviežia a budú blahodárne pôsobiť na našu psychiku a sliznice. Plus je aj v tom, že s čističkou vzduchu môžeme vetrať len veľmi krátko, čo ocenia alergici žijúci v mestách,“ hovorí MUDr. Haindlová.

Zepter astma Filtracny system

Ako si zaistiť čistý vzduch bez prachu a roztočov i u vás doma? Pomože vám čistička vzduchu Therapy Air iOn od spoločnosti Zepter. Má účinný päť úrovňový filtračný systém – špeciálne filtre, ktoré pôsobia ako nepriechodná bariéra pre nečistoty. Odstráni zo vzduchu mimo iného až 99 % drobných prachových častíc o veľkosti 0,3–10 μm a mnoho nebezpečných látok a baktérií.

Základom čističky je 5-úrovňový filtračný systém, ktorý sa  skladá:

1.    z predradeného elektrostatického filtru – polyetylénový filter, ktorý odstraňuje väčšiu časticu prachu, plesní, vlasov, zvieracích chlpov atď.,
2.    z antibakteriálneho filtru – odstraňuje malé častice prachu, peľu, baktérie väčšie než 1 μm a zároveň chráni nasledujúci HEPA filter,
3.    z HEPA filtru – účinne odstraňuje najmenšiu časticu prachu a tabakového dymu; antibakteriálny thiabendazol zneškodňuje bacily, spory plesne atď.,
4.    z antialergenového filtra – jeho súčasťou je nielen zmes striebra a apatitu, ale tiež výťažok z ginko biloba, ktorý likviduje patogénne baktérie,
5.    z filtru s aktívnym uhlíkom – účinne odstraňuje jedovaté plyny, nepríjemné pachy a toxické látky.
Picture 1013
Filtračný systém Therapy Air iOn je doplnený o iontový generátor, ktorý vyčistený vzduch vzápätí obohacuje o záporné ionty (až 300 000 na cm3 po 45 minútach). Tie majú preukázateľne priaznivý vplyv na ľudský organizmus. Hovorí sa im „vzdušné vitamíny“.

Vzduch, ktorý dýchate, ovplyvňuje vaše zdravie a celkovú pohodu – doprajte si ich všade, kde je to možné – predovšetkým  u seba doma.

(pajdic)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*