Najčastejšie príčiny nespavosti
Bratislava, Admin – Potrebujete sa vyspať, ste unavení, ale aj napriek tomu sa vám nedá zaspať? Nespavosť trápi veľkú časť populácie a niektorým sa doposiaľ nepodarilo zistiť, čo môže byť príčinou ich nespavosti. Ak by ste radi zistili, aké sú najčastejšie príčiny nespavosti, my vám ich prezradíme. Dôležité je ale vedieť, že nespavosť porazíte jedine vtedy, ak zistíte pravú príčinu toho, prečo nemôžete zaspať.
Ťažká práca a rodinné problémy
Náročné dni nielen doma, ale aj v práci zanechajú následky na každom z nás. Keď sa k tomu pridá ešte neznesiteľný šéf, nepríjemní kolegovia a fyzicky a psychicky náročná práca, nemôžeme sa čudovať, že nemôžeme spávať.
Najväčší vplyv na náš spánok nemá ani tak práca, ale najmä rodina. Úmrtie, nevera, ale aj zdravotné problémy rodinných príslušníkov s nami vedia poriadne zamávať.
Nepravidelný spánok
Ďalšou príčinou nespavosti je aj nepravidelný spánok. Tento problém odstránite jedine tak, keď sa naučíte chodievať spávať vždy v rovnakom čase a vstávať budete taktiež v rovnakom čase, a to aj cez víkendy. Vaše telo sa prispôsobí takémuto spánkovému režimu a vy tak nebudete mať problém zaspať, a to ani potom, čo vypijete šálku kávy Arabica.
Nevyhovujúce podmienky na spanie
Príčinou vašej nespavosti môžu byť aj nevyhovujúce podmienky v spálni. Tvrdý matrac, deformovaný vankúš, príliš veľa svetla, vysoká izbová teplota a mnohé ďalšie faktory ovplyvnia kvalitu vášho spánku. Všetko, čo vás vyrušuje, z miestnosti odstráňte, aby sa váš spánok skvalitnil a nebudili ste sa každú noc. V spálni v žiadnom prípade nesmie byť počítač, tablet a dokonca ani mobilný telefón. Do spálne si radšej dávajte pohodlnú a jednofarebnú pohovku Chesterfield s menšou knižnicou.
Dobré rady, ako odstrániť problémy s nespavosťou
Odstrániť problémy s nespavosťou môžete aj vďaka nasledujúcim radám. Užívajte vitamíny B,C, magnézium, ale aj kalcium. Pred spánkom si doprajte horúci relaxačný kúpeľ a ak vám to financie umožnia, pravidelne chodievajte do sauny. Teplotu v spálni udržiavajte v tomto rozmedzí : 18-20ºC. Čo sa týka byliniek, najvhodnejšia je medovka – najmä tá čerstvá. Robievajte si medovkový, poprípade rumančekový čaj a uvidíte, že zaspíte behom chvíle, a to aj bez toho, aby ste museli jesť lieky na spanie, ktoré zbytočne dráždia žalúdok. Okrem toho vyskúšajte aj aromaterapiu, napríklad vtedy, keď budete mať nakrémované chodidlá, poprípade ste si nechali pôsobiť bieliace pásiky na zuboch.
(Zdroj: ML; Pripravila: Valéria Nagyová)
Zanechajte nám Váš dotaz