Siedmy ročník behu „Od Tatier k Dunaju“

BRATISLAVA/ADMIN – Najväčší slovenský štafetový beh na Slovensku „Od Tatier k Dunaju“ pobeží tento rok rekordných 215 tímov a až 3-ja sólo bežci. Toto unikátne bežecké podujatie odštartuje cez víkend 17. augusta v Jasnej v Nízkych Tatrách a 345 km dlhú trasu ukončia bežci 18. augusta na nábreží Dunaja v Bratislave. Originálna mobilná aplikácia pre komunikáciu bežcov v tímoch či s organizátormi od hlavného partnera VÚB banky sa aj tento rok dočkala niekoľkých vylepšení. Patrí medzi ne napríklad real time aktualizácia dát a push notifikácie. Bežci tento rok prispejú vďaka Nadácii VÚB občianskemu združeniu My sme les.

„Tento rok sme mierne pozmenili trať na úsekoch 21 a 22, nie že by doteraz nevyhovovala, ale chceli sme náš beh trochu zatraktívniť. Od Tatier k Dunaju je už pre mnohé tímy tradičným podujatím, na ktorom si koncom prázdnin otestujú svoje limity. Zároveň nám každý rok pribúdajú aj tímy nové, keďže chýr o jedinečných zážitkoch sa medzi bežcami šíri ďalej. Priateľstvá sa tu nielen utužujú, ale aj vznikajú nové,“ uviedol Štefan Šogor, riaditeľ preteku.

Beh Od Tatier k Dunaju bude mať aj charitatívny rozmer. „Aj tento rok prispeje Nadácia VÚB banky sumou 1 € za každý 1 km/h, ktorou bežci pobežia na meranom úseku. Už minule sa nám osvedčil systém merania rýchlosti hneď na prvom úseku behu, kedy majú všetci ešte dostatok energie. Nadácia VÚB banky tento rok daruje peniaze občianskemu združeniu My sme les,“ povedala Martina Hrivnáková, riaditeľka odboru korporátnej a marketingovej komunikácie VÚB.

Mobilná aplikácia je medzi bežcami obľúbená, preto sme sa aj tento rok rozhodli ju opäť vylepšiť,“ uvádza spoluorganizátor behu Miloš Zágoršek, riaditeľ produkčnej agentúry Quinta Essentia. „Novinkou je napríklad podpora aktualizácie dát v horších podmienkach ručnou aktualizáciou. Avšak najväčšou novinkou sú push notifikácie. Umožňujú nám organizátorom komunikovať s bežcami prípadné zmeny či novinky, ale napríklad aj sponzorom rôzne súťaže a podobne,“ dodáva Miloš Zágoršek.

Trasa behu Od Tatier k Dunaju vedie zväčša (95 %) po asfaltových cestách 2. a 3. triedy, ale beží sa tiež cez lesy, horské cesty územím dvoch národných parkov, aj ponad vodu či cez centrá miest. Rozdelená je celkovo na 36 úsekov rôznej dĺžky (7 až 12 km) a náročnosti prevýšenia. Každý tím beží celú trasu štafetovým spôsobom, úsek beží vždy len jeden člen a ostatní sa presúvajú autami na ďalšie odovzdávanie štafety.Polícia bude dohliadať na celej trati na zdarný a bezpečný priebeh podujatia. Chcel by som sa poďakovať za záštitu a podporu Prezídiu policajného zboru SR, ktoré je nám veľmi nápomocné,“ doplnil organizátor Štefan Šogor. Tradične sa pobeží aj cez centrum Banskej Bystrice, ďalej cez Tekov, Hont, Dolnú Nitru, ale aj cez Žitný ostrov a Gabčíkovo až do centra Bratislavy.

Na všetkých členov súťažiacich tímov, ktorí dobehnú v nedeľu 18. augusta do cieľa na nábreží Dunaja v Bratislave, čaká pamätná medaila a občerstvenie. Víťazné tímy s troma najlepšími časmi v každej kategórii si odnesú trofej.

(Zdroj: Janka Markušová, House of Comms; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*