Viktóriu Forster vo finále stovky diskvalifikovali, na ôsmej prekážke spravila chybu a spadla

21.8.2021 – Slovenská reprezentantka Viktória Forster po šiestej priečke na hladkej stovke na juniorských majstrovstvách sveta v atletike v kenskom Nairobi nepridala ďalší kvalitný výsledok na 100 m prekážok.

Už prienik do finále bol v jej prípade veľkým úspechom, vo finále dokonca atakovala medailové pozície, zostala však bez cenného kovu a napokon aj umiestnenia.

Ôsma prekážka sa jej stala osudnou

V sobotňajšom popoludňajšom finále 19-ročná zverenka trénerky Kataríny Adlerovej neodštartovala najlepšie, no po zaváhaní Švajčiarky Ditaji Kambundjiovej na štvrtej a jej kolízii s Poľkou Veronikou Barczovou pred piatou prekážkou atakovala bronzový stupienok. Na ôsmej prekážke sa však sama nevyhla chybe a pádu.

Do cieľa Viktória Forster napokon prišla s mankom viac ako pätnástich sekúnd na víťaznú Jamajčanku Ackeru Nugentovú, pre porušenie pravidiel však Slovenku pochopiteľne diskvalifikovali.

V Nairobi sa predstavili i slovenské chodkyne

Striebro získala Anna Maria Millendová z Estónska a bronz Maďarka Anna Tóthová. Bez cenného kovu zostala na štvrtej priečke Fínka Sona Staangová. Vo finále vôbec neštartovala Jamajčanka Oneka Wilsonová, vo výsledkovej listine tak klasifikovali len štyri pretekárky.

V sobotu sa v Nairobi predstavili aj dve slovenské chodkyne na 10 000 m. Tereza Kurucová finišovala na 15. mieste a Alžbeta Ragasová na 18. priečke spomedzi 34 štartujúcich.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta juniorov v atletike
Zdroj: Webnoviny.sk – Viktóriu Forster vo finále stovky diskvalifikovali, na ôsmej prekážke spravila chybu a spadla © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*