Slovenskí hokejisti odohrajú v decembri domáci Kaufland Cup, nastúpia proti Nórom a Lotyšom

14.11.2022 – Po troch prehrách a štvrtom mieste na novembrovom Nemeckom pohári 2022 v Krefelde sa v decembri predstaví slovenská hokejová reprezentácia domácim priaznivcom.

Ako informuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), dejiskom Kaufland Cupu bude Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Súpermi Slovákov budú výbery Nórska a Lotyšska.

Pozvali aj Cehlárika a Hrivíka

“Našou snahou je zložiť silný a atraktívny tím, ktorého cieľom bude vyhrať oba zápasy a ovládnuť turnaj pred domácimi fanúšikmi. Preto sme sa rozhodli pozvať aj Petra Cehlárika či Mareka Hrivíka. Veríme, že sa k nim pripoja ďalší skúsení hráči, ktorí prídu na domáce podujatie a potešia slovenských priaznivcov,” informoval generálny manažér slovenskej reprezentácie a zároveň prezident SZĽH Miroslav Šatan na zväzovom webe.

V minulosti Slováci štartovali v decembri pravidelne na turnajoch vo Švajčiarsku. Výber tejto krajiny je však aktuálne účastníkom seriálu Euro Hockey Tour spolu s reprezentáciami Česka, Fínska a Švédska.

Prídu silné výbery

“Nóri aj Lotyši dozaista prídu na Slovensko s najsilnejšími možnými výbermi. Očakávame kvalitné a divácky atraktívne medzinárodné konfrontácie,” doplnil Šatan.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho nastúpia proti Nórom vo štvrtok 15. decembra, o deň neskôr je na programe duel medzi Lotyšmi a Nórmi. Turnaj vyvrcholí v sobotu 17. decembra stretnutím Slovensko – Lotyšsko.

Kaufland Cup 2022

program turnaj (zdroj: SZĽH)

štvrtok 15. decembra: Slovensko – Nórsko (18.00)
piatok 16. decembra: Nórsko – Lotyšsko (17.00)
sobota 17. decembra: Slovensko – Lotyšsko (13.00)

Viac k témam: Kaufland Cup, Slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti odohrajú v decembri domáci Kaufland Cup, nastúpia proti Nórom a Lotyšom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*