Odštartovalo odpočítavanie do letnej olympiády v Los Angeles, zostáva šesť rokov

19.7.2022 – Otvárací ceremoniál olympijských hier v americkom Los Angeles v roku 2028 sa bude konať 14. júla. Podujatie potrvá do 30. júla. Paralympijské hry na rovnakom mieste budú od 15. do 27. augusta 2028.

Organizačný výbor v pondelok slávnostne odštartoval šesťročné odpočítavanie do začiatku OH.

Los Angeles hostilo hry dvakrát

„Tento míľnik robí hry skutočnými pre každého športovca, ktorý sa aktívne pripravuje na svoj sen LA28, a tiež pre fanúšikov, ktorí túto cestu sledujú,“ povedala päťnásobná olympijská medailistka v plávaní Janet Evansová, rodáčka z Kalifornie.

Los Angeles predtým hostilo olympijské hry v rokoch 1984 a 1932. Na pondelňajšej slávnosti sa zúčastnil i prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach.

Využijú existujúcu infraštruktúru

Priznal, že naňho zapôsobilo pokrokové myslenie a kreativita organizačného výboru. „Využívajú silu olympijských hier na inšpirovanie mladých ľudí, aby sa zapojili do športu,“ poznamenal Bach.

OH v Los Angeles chcú využiť existujúce štadióny a infraštruktúru v celom regióne. Organizačný výbor uviedol, že na olympijských aj paralympijských hrách sa očakáva účasť približne 15-tisíc športovcov.

Viac k témam: LA28, LOH Letné olympijské hry 2028 v Los Angeles
Zdroj: Webnoviny.sk – Odštartovalo odpočítavanie do letnej olympiády v Los Angeles, zostáva šesť rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*