Elektrická kolobežka vám otvorí nové dimenzie

Elektricka kolobezka do mesta

BRATISLAVA/ADMIN – V posledných rokoch sa kolobežky tešia stále veľkej obľube, a to nielen medzi deťmi. Čoraz viac na nich stretávame ľudí v produktívnom veku, ktorí aktívne športujú, ale aj elegantných „kravaťákov“ mieriacich do svojej kancelárie. Kolobežky jednoducho zažívajú obrovský boom a veľmi populárne sú aj ich elektrické verzie.

Ujasnite si účel

Elektrická kolobežka vám môže výrazne spríjemniť a zjednodušiť život. Pred jej výberom však musíte mať jasnú predovšetkým jednu vec – terén. Od toho sa totiž odvíjajú ďalšie parametre, na ktoré budete musieť prihliadať, tu sú tie najdôležitejšie:

  1. typ a výdrž batérie
  2. motor
  3. materiál koliesok

Elegantná mestská kráska

Do mesta vám poslúži kolobežka s menšími polyuretánovými kolieskami, ktorým vyhovuje pevný a tvrdý mestský povrch. Obvyklá dosiahnuteľná rýchlosť týchto modelov je približne 25 km/h, pričom kapacita batérie vydrží na 12 až 30 km. Výkon tejto elektrobežky sa pohybuje v rozmedzí 250 až 360 W, čo je dostačujúce, vzhľadom k tomu, že je podstatne ľahšia a skladnejšia než jej terénna sestra. A samozrejme lacnejšia.

Výkonná Dračica v teréne

Ak však prahnete po dávke adrenalínu, siahnite do inej kategórie. Investícia sa síce o pár sto eur predraží, ale ľutovať rozhodne nebudete. Za odmenu získate robustnejšiu a pevnejšiu konštrukciu s väčšími a kvalitnejšími kolieskami. V teréne oceníte hlavne odpružené nafukovacie kolieska. V tomto prípade sa nemusíte obávať zničenia koliesok ako v prípade mestskej kolobežky, nevyhnete sa však pravidelnému dofúkavaniu. Ideálny výkon takéhoto modelu by mal oscilovať v rozmedzí 800 až 1000 W, maximálna rýchlosť 45 – 55 km/h a výkon dojazdový výkon batérie niekde medzi 40 – 60 km.

Najmä v prípade terénnej kolobežky s elektrickým pohonom nepreceňte svoje schopnosti a jazdu si najskôr dobre natrénujte na menej náročnom úseku.

(Zdroj: ML; Foto: Wellnhofer Designs / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*