Valentín v znamení Zimného festivalu jedla

Mierovo, Admin – Láska ide cez žalúdok… To vie už i malé dieťa, ktorého lásku si stará mama snaží získať čerstvo napečenými koláčmi. Jedlo vie totiž nielen zasýtiť, ale i potešiť, uzdraviť, rozptýliť a očariť.
Preto bojuje v termíne od 14. 01 do 17. 02. 2016 Zimný festival jedla už po štvrtýkrát o vašu priazeň starostlivo vyberanými jedlami slovenských top šéf kuchárov.
Ochutnať môžete netradičné pokrmy akými sú chobotnica, pražma kráľovská, či úhor. Vybrať si môžete i zo širokej ponuky receptov starých mám… Dokonca i milovníci zahraničnej kuchyne si prídu v rámci ZFJ na svoje.
Zimný festival jedla si vás chce ale okrem kvalitnej stravy hýčkať i atmosférou samotnej reštaurácie, profesionalitou personálu, či krásnym prostredím. Výsledkom je preto nezabudnuteľný gurmánsky zážitok.
Na sviatok sv. Valentína sme sa z redakcie preto vybrali do romantického Castel Pension & Restaurant v Mierove, ktorý si nás získal už z fotografií webovej stránky reštaurácie.

Festivalové menu:
1. Chute regiónov
Svetlá paradajková krémová polievka, citrónová tráva, mini fašírky z mangalice

Castel Pension & Restaurant  IMGP0365

2. Naše ikonické jedlo
Bravčová panenská sviečkovica, dulový krém, cícerové ragú, omáčka z domácej hruškovice

Castel Pension & Restaurant  IMGP0381

3. Recepty našich mám
Sladká trilógia – ryžový nákyp, karamel, ovocné ragú

Castel Pension & Restaurant IMGP0402

Niečo navyše: Homemade sušienky od Castel Cakes & Sweets

Castel Pension & Restaurant IMG_3957

Do kaštieľa v Mierove s jeho záhradou a letnou terasou sme sa zamilovali hneď na prvý pohľad – isto tak, ako i tvorcovia televízneho seriálu Búrlivé víno, ktorí si ho zvolili ako kulisu niektorých scén.
Festivalová ponuka si nás získala chodom Sladká trilógia, ktorá bola pre nás na sviatok sv. Valentína tou správnou sladkou bodkou na konci dňa. Nechajte sa aj vy ešte posledných pár dní zviesť ponukou lahodných jedál ZFJ od top šéf kuchárov Slovenska a zažite, že láska ide ozaj cez žalúdok!

(Pripravila: Zuzana Nagyová, Foto: Tomáš Murárik)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*