Tlačíte veľa často? Vymeňte atramentovú tlačiareň za laserovú

Bratislava, Admin – Pri písaní rigoróznej práce, diplomovej, či bakalárskej práce alebo iného vysokoškolského výstupu sa pripravte na to, že budete musieť veľa tlačiť. Minimálne dve kópie práce, plus vypracované témy na štátnice, z ktorých sa budete učiť. A doma to nemáte na čom vytlačiť. V copycentre by vás to stálo približne rovnako, ako keď si kúpite novú tlačiareň. Ktorá je pre vás lepšia? Atramentová alebo laserová tlačiareň? Od čoho závisí váš výber?

Budete tlačiť veľa
Keď ste sa ocitli v takejto situácii, je vám jasné, že budete tlačiť veľa. Stovky strán v priebehu niekoľkých dní. Atramentová tlačiareň je lacnejšia a bežne ju kúpite aj so skenerom, ktorým môžete skenovať knihy do školy, dokumenty či poznámky z prednášok. No radšej siahnite po laserovej tlačiarni. Prečo, keď je drahšia? Áno, drahšia síce je, ale keď si prepočítate výsledné náklady na tlač jednej strany pri laserových tlačiarňach a pri atramentových, cenovo výhodnejšie sú laserovky.

Výhody laserovej tlačiarne
Oproti atramentovej tlačiarni vás čaká skutočne rýchla tlač. Tie najrýchlejšie laserové tlačiarne dokážu vytlačiť aj viac ako 60 strán za minútu, čo je slušná porcia. Výhodná je aj vysoká kapacita tonerov. Mnohí ľudia majú zafixované, že ceny za tonery do laserových tlačiarní sú neporovnateľne vyššie ako tie do atramentových. No tieto časy sú dávno preč, napríklad čiernobiely toner Samsung SCX-4300 do laserovej tlačiarne stojí menej ako 20 €. A to je pri jeho kapacite približne 2000 vytlačených strán skutočne vynikajúca cena.

Nevýhody laserovej tlačiarne
Jedinou nevýhodou laserovej tlačiarne je jej obstarávacia cena, ktorá je vyššia ako pri atramentovej. No opäť musím pripomenúť, že keď vypočítate náklady na jednu A4, vychádza laserová tlačiareň, aj napriek tejto nevýhode, z ringu víťazne. Chcete tlačiareň, ktorá je rýchla, tichá, spoľahlivá a toner vám v nej vydrží dlho? Toto všetko laserová tlačiareň spĺňa.

(Zdroj: Marek Loduha, Foto: Shutterstock – Seocentrum, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*