S výberom darčekov pomôže „darčekológia“ od Zľavomatu

Admin, 22. 11. 2013 - Darčekológia je nová metóda výberu ideálneho darčeka pre vášho partnera, ktorá na základe krátkeho dotazníka s prieskumom životných preferencií zatriedi potenciálneho príjemcu darčeka do jedného z piatich typov podľa „darčekovej typológie“ a ponúkne

niekoľko užitočných rád na výber darčekov pre jednotlivé typy.

Dvě dívky s dárečky

Kritériom úspešného obdarovania je podľa Darčekológie odhalenie prianí, očakávaní a túžob obdarovaných, ktoré sa výrazne odlišujú podľa toho, či váš partner považuje v živote za najdôležitejšie slová, skutky, dotyky, pozornosť alebo dary. Pre darcu je teda dôležité zistiť, či partner, ktorého chce obdarovať, je Radodar, Lichôtkomil, Stretkomil, Skutkovník alebo Prítulník. Toto tajomstvo darčekovej typológie pomôže rozlúštiť darčekový poradca na www.zlavomat, ktorý okrem odhalenia „darčekotypu“ poradí aj ako darček zabaliť či spôsob ako ho darovať, aby sa radosť z darovania znásobila.

Koncepcia dačekového poradcu Zľavomatu je založená na tom, že každý z nás, podľa svojich osobných životných preferencií v oblasti prejavovania lásky, oceňuje iný typ darčekov a tiež úplne inú formu darovania. Preto je veľmi zložité odhadnúť, aký typ osobnosti je práve váš partner, ktorého chcete obdarovať.

Muž s dárečkem

Darčekológia rozdeľuje osobnosti podľa darčekových preferencií na päť základných „darčekotypov“: Radodar, Lichôtkomil, Stretkomil, Skutkovník alebo Prítulník. Každého z nich dokáže potešiť iný typ darčeka a majú tiež veľmi odlišné predstavy o tom, akým spôsobom by ste im darček mali darovať. Niekto ocení, keď darček vyrobíte, niekto potrebuje objatie, alebo aby ste mu nahlas prejavili city, niekto túži stráviť s darcom príjemné chvíle. Keď sa darca do očakávania svojho partnera netrafí, pri vianočnom stromčeku ho pravdepodobne čaká veľké obojstranné sklamanie. Pre laika je veľmi ťažké vcítiť sa do partnera a odhaliť jeho túžby. Častým omylom, ktorého sa pri tom dopúšťame, je viera, že obdarovaný má o láskyplnom darčeku rovnaké predstavy ako darca. Tento omyl vás určite nezaskočí, keď využijete darčekového poradcu na www.zlavomat.sk.
Tématika nákupných poradcov je obľúbená a bohužiaľ aj dosť frekventovaná. Veríme, že originálnym riešením, ktoré využíva psychologický dotazník a originálnu typológiu piatich „darčekotypov“ sa aplikácia Zľavomatu výrazne odlíši od konkurenčných darčekových poradcov a získa si srdce našich zákazníkov,“ hovorí Tomáš Sroka, riaditeľ Zľavomatu.
„Zľavomat je vďaka rozsiahlej ponuke zážitkov, tovaru a módy ideálnym miestom pre nákup vianočných darčekov. Spôsob nákupu umožňuje aj bleskové obstaranie voucheru alebo darčekovej poukážky na nákup ľubovoľného tovaru v situácii, keď riešite nákup darčeka na poslednú chvíľu. Vďaka online platbe môžete darček kúpiť prakticky za niekoľko sekúnd a darčekovú poukážku či voucher už stačí len vytlačiť a za pomoci darčekového poradcu na Zľavomate vymyslieť, ako darček kreatívne zabaliť či darovať obdarovanému,“ dodáva Tomáš Sroka.
„Ako pochopiť a správne odhadnúť, po čom túži váš partner? Je dôležité vedieť, aký typ prejavov uznania a náklonnosti ho uspokojuje a napĺňa,“ tvrdí psychologička Dana Stískalová, ktorá sa na príprave darčekového poradcu Zľavomatu podieľala ako odborná konzultantka. „Túto tematiku pred pár rokmi rozoberal Gary Chapman v knihe Päť jazykov lásky, ktorá sa stala bestsellerom. V zásade podľa nej rozdeľujeme ľudí do piatich skupín. Jedna si vyslovene potrpí na hmotné darčeky, o to dôkladnejšie treba pristupovať k ich výberu. Iní ľudia očakávajú od partnera najmä slová podpory a uznania, ďalších potešia spoločne strávené chvíle. Pre mnohých veľa znamená dotyk a objatie, iní zasa vyžadujú skôr činy, ktoré by ich utvrdzovali v presvedčení, že sú pre partnera dôležití a nenahraditeľní. Vianoce a kúpa darčekov sú príležitosťou zamyslieť sa a vžiť sa do pocitov a túžob partnera. Pre vzťah to môže byť dobrý vklad aj do budúcnosti,“ uzatvára Dana Stískalová.

Překvapení Dvojice s dárkem

Základná typológia:

Radodar
Radodar má rád, keď ho zahŕňate malými a osobnými darčekmi pravidelne. Spomeňte si, o čom váš radodar naposledy hovoril, aké vyslovil želanie a budete za hrdinu. Pokiaľ stále neviete, stavte na darček, ktorý bude odkazovať na spoločne prežité chvíľky. Darčekom kúpeným na poslednú chvíľu ho zaručene sklamete.
Tipy pre radodarov:
• Aké majú koníčky a čo by k nim potrebovali?
• Módny doplnok vo farbe, ktorú často nosia alebo módny kúsok, o ktorom v poslednej dobe hovorili.
• A čo tak spomienka na dôležitú spoločnú chvíľku? Fotokniha zo svadobnej cesty alebo dovolenky, či fotoobraz s obrázkom miesta, kde ste sa spoznali.

Lichôtkomil
Pre Lichôtkomilov je dôležité, aby často počuli, že ich má niekto rád a že sú pre vás dôležití. Správne zvolená pochvala alebo prejav ocenenia je pre lichôtkomilov tým najväčším darom. Povedzte im ako im to pristane, čo na nich obdivujete, pochváľte niečo, čo sa im podarilo a budú sa vznášať v oblakoch.
Tipy pre Lichôtkomilov:
• Na darček pripojte ručne písaný odkaz, kam im napíšete ako veľmi vám na nich záleží.
• Venujte darček, ktorý im zaručí vašu pozornosť a vľúdne slovo. Romantická večera, privátna sauna alebo víkendový pobyt?
• Tričko alebo hrnček s nápisom „najlepší otec“ apod.

Stretkomil
Stretkomilovia najviac ocenia, keď s nimi budete tráviť čas. Venujte im všetku svoju pozornosť a budú v siedmom nebi. Zrušená rande a nedostatok spoločne stráveného času ich môže veľmi zraniť. Načúvajte ich snom a prianiam, iba tak sa budú cítiť skutočne milovaní.
Tipy pre stretkomilov:
• Čo tak nejaký pekný spoločný zážitok? Plavba loďou, let balónom…
• Vyberte sa spoločne si užívať príjemný pobyt, kde bude mať váš stretkomil istotu, že sa budete
venovať iba jemu.
• Spoločenská hra, ktorá zaručí, že spolu prežijete chvíľky plné zábavy.

Skutkovník
Pre skutkovníkov je najdôležitejšie vedieť, že ste pre nich urobili niečo práve vy sami. Vynaložená snaha a úsilie má väčšiu hodnotu než darček samotný. Pomôžte im s nejakou ich povinnosťou a ich srdce bude patriť iba vám. Aj riad, umytý v správnej chvíli pre nich môže byť dôkazom lásky.
Tipy pre skutkovníkov:
• Poteší ich vlastnoručne zabalený darček, aj keď nebude vyzerať absolútne dokonale.
• Fotodarčeky, ktoré ste sami pripravili – fotoknihy, fotokalendáre s popismi.
• Darček, ktorý je potrebné vlastnoručne poskladať alebo zložiť- nezabudnite im s tým pomáhať!

Prítulník
Prítulníci uprednostňujú fyzický kontakt. Lásku im najlepšie dokážete dotykom. Poteší ich poriadne objatie či dotyk rúk pod vianočným stromčekom. Pritúľte sa a užívajte si ako je vám spolu dobre.
Tipy pre prítulníkov:
• Keď budete dávať darček, objímte sa alebo pritúľte.
• Poteší ich dovolenka na peknom mieste, kde budete mať hromadu času na…túlenie alebo
škrabkanie na chrbáte.
• Masáž patrí medzi najpopulárnejšie darčeky a prítulníci ju ocenia ešte o niečo viac.

Mladý pár u stromečku s dárečky

Tip na darček pre manželku
Ste naozaj bezradný pri výbere vianočného darčeka pre manželku? Ak sa neviete rozhodnúť preto, lebo vaša žena už má skrátka všetko, nechajte jednoducho výber na ňu. Dajte jej možnosť splniť si tajné priania, neobmedzujte ju značkou ani druhom tovaru a vyberte jej darčekový poukaz na www.zlavomat/darcekovy-poukaz. Z ponuky Zľavomatu si určite vyberie aj žena, ktorá už má všetko.

(Mgr.Milena Hurajová, Foto: Archív Zľavomat)

1 Komentár S výberom darčekov pomôže „darčekológia“ od Zľavomatu

  1. zážitky sú super nápad 😉 aj u nás doma sa ujali u chlapského osadenstva najmä jazdy športiakom od adrop . sk a teší sa z neho až až

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*