Panoramatické kamery od Axis

Admin, 01.10.2012 - Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier,  predstavila pevnú 360° mini dome kameru s 5-megapixelovým senzorom, ktorý umožňuje detailný 360° alebo 180° panoramatický pohľad na širokú oblasť vo vysokom rozlíšení.

Priaznivé ceny interiérových sieťových kamier AXIS M3007-PV a AXIS M3007-P umožňujú obchodným reťazcom, hotelom, školám a kanceláriám získať cenovo dostupné riešenia na dohľad v širokých záberoch, vďaka ktorým môžu detekovať aktivitu a sledovat tok ľudí.

„Nová 360° pevná kamera od Axisu ponúka segmentu trhu zameranému na cenu možnosť použitia len jednej kamery pre získanie veľkého obrazu so skvelými detailmi za priaznivú cenu,“ povedal Miloš Kohout, Sales Engineer spoločnosti Axis pre región CEE. „Kamery tiež disponujú veľkou kapacitou pre inteligentné video aplikácie a podporujú široké spektrum softvéru pre správu videa vrátane doplnkového produktu AXIS Camera Companion.“

AXIS M3007-PV a AXIS M3007-P ponúkajú riešenie pre 360° / 180° panoramatický dohľad za atraktivné ceny.
Novo predstavené kamery, ktoré sú prírastkom do série AXIS M30, môžu byť upevnené buď na strop pre 360° obraz alebo na stenu pre 180° panoramatický záber. Obe verzie AXIS M3007-PV aj AXIS M3007-P podporují niekoľko zobrazovacích módov, ktoré boli novo upravené pre ľahší náhľad: 360° obraz v 5-megapixelovom rozlíšení, horizontálny panoramatický obraz a zobrazenie štyroch obrazov súčasne. Toto zobrazenie je vhodné napríklad pri umiestení kamery v mieste križovatky dvoch chodieb. Kamery tiež ponúkajú mód zobrazenia určitých oblastí, ktorý používateľom umožní digitálne otáčať, nakláňať a približovať jednotlivé oblasti. Viacnásobné prenosy v H.264 a Motion JPEG môžu byť tiež zasielané paralelne.

AXIS M3007-PV je pevná dome kamera, ktorá je rovnako ako nedávno ohlásený model AXIS M3006-V a už uvedené modely AXIS M3004-V a AXIS M3005-V odolná proti vandalizmu a prachu. Model AXIS M3007-P, ktorý má odlišnú vonkajšiu konštrukciu bez veka na šošovku, je extrémne diskrétna kamera, ktorá môže byť omylom považovaná za detektor dymu.

Kamery AXIS M3007-PV/-P sa dodávajú už zaostrené, čo skracuje čas potrebný na inštaláciu. Sú vybavené 2 m dlhým sieťovým káblom a podporou Power over Ethernet (IEEE 802.3af), ktorá eliminuje potrebu napájacieho káblu a znižuje cenu inštalácie.

AXIS M3007-PV/-P ponúkajú prostredníctvom AXIS Camera Application Platform dôležitú podporu pre inštaláciu aplikácií pre inteligentné video. Vďaka vstavanému slotu pre microSDHC karty je navyše možné uchovávať niekoľko dní nahrávok na pamäťových kartách. Pri použití lokálneho úložiska spolu s bezplatným softvérom AXIS Camera Companion tak získajú používatelia jednoduchý prístup ku vzdialenému sledovaniu a správe videí až zo 16 kamier.

Kamery AXIS M3007-PV/-P sú podporované aj ďalším softvérom pre správu videa vrátane AXIS Camera Station a tiež aplikáciami tretích strán prostredníctvom Application Development Partner programu od spoločnosti Axis. Tieto kamery navyše podporujú hostované video a ONVIF pre ľahšiu integráciu kamerového systému.

Očakáva sa, že kamery budú dostupné v štvrtom kvartáli roku 2012.

(jr)

AXIS M3007-P

AXIS M3007-PV

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*