O2 prichádza so službou eSIM. Aktivuje sa cez QR kód

BRATISLAVA/ADMIN – O2 od 21. apríla prináša svojim zákazníkom možnosť aktivovať si tzv. vstavanú SIM kartu (eSIM), ktorá má rovnaké vlastnosti ako plastová SIM karta, ktorú každý pozná. eSIM predstavuje elektronický čip v smartfóne, na ktorý si zákazník nahrá SIM profil prostredníctvom QR kódu. Na jednom telefóne vybavenom technológiou eSIM tak môže používať viac telefónnych čísel.

Vstavaná eSIM karta má rovnaké vlastnosti ako bežne používané SIM karty. Zákazník s ňou môže telefonovať, posielať správy, či využívať dáta. Spôsob aktivácie eSIM je jednoduchý. Po rozhodnutí zákazníka o využívaní eSIM karty a následnej návšteve O2 predajne, na ktorej dostane eSIM voucher s vytlačeným QR kódom, musí následne zoskenovať tento kód do svojho zariadenia. eSIM sa automaticky prihlási na sieť a je pripravená na prevádzku. Spôsob aktivácie eSIM sa však môže líšiť v závislosti od modelu zariadenia, pre ktoré je eSIM určená. Zákazník tak môže využívať aj viacero eSIM kariet podľa možnosti zariadenia. Aktívna môže byť však len jedna eSIM. Cena aktivácie eSIM je vo výške 10 eur.

„S rastúcou ponukou smartfónov vybavených eSIM kartou rozširujeme našu ponuku o túto službu aj v O2. S eSIM môže zákazník využívať aj viacero čísel na jednom telefóne. Navyše pri výmene svojho zariadenia ju môže prostredníctvom získaného QR kódu aj opätovne aktivovať. Okrem toho, že eSIM šetrí miesto v smartfónoch, ktoré výrobcovia môžu efektívne zužitkovať, rovnako šetrí aj životné prostredie, keďže odpadá nutnosť využívania plastových SIM kariet,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2 Slovakia.

(Zdroj: O2 Slovakia; Pripravila: red.)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*