Nový podnikový tablet od HP

Admin, 14.12.2012 – Spoločnosť HP rozšírila portfólio svojich podnikových tabletov o adaptovateľný model budúcej generácie HP EliteBook Revolve. Zariadenie, vybavené dotykovým displejom s flexibilným otáčaním obrazu (funkcia Pivot), poskytuje

efektívnejšie a univerzálnejšie využitie v pracovných tímoch pri rovnakej mobilite ako bežné tablety.

Jedno pootočenie zápästím postačuje, aby sa HP EliteBook Revolve prispôsobil akýmkoľvek požiadavkám. Tablet bol navrhnutý osobitne pre podnikových a korporátnych zákazníkov, ktorí potrebujú skĺbiť požiadavky na ultratenký notebook s možnosťami dotykového tabletu. Špičkový výkon zaisťuje najnovšia tretia generácia procesora Intel® Core™ a optimalizácia pre Windows® 8, navyše prístroj sa dá použiť aj ako dotykový tablet s displejom vo vysokom rozlíšení (HD).

HP tiež predstavilo nový doplnok HP Multi-Tablet Charging Module, ktorý umožní rýchle a jednoduché nabíjanie až desiatich tabletov, s použitím jedinej elektrickej zásuvky. Toto príslušenstvo je vhodné pre široké spektrum pracovných prostredí; všetky pripojené tablety chráni blokovacím mechanizmom a navyše aj zámkom.

„Zamestnanci vyžadujú počítače, ktoré dokážu pracovať rovnako ako oni – byť flexibilní a zvládnuť prispôsobenie sa akejkoľvek situácii,“ povedal Gerwald van der Gijp, riaditeľ  pre komerčné produkty HP v divízii osobných počítačov pre región EMEA. „HP sa zaviazalo, že portfólio tabletov Elite bude zákazníkom poskytovať všetky funkcie, potrebné pre maximálnu produktivitu, a tiež dizajn, s ktorým sa kdekoľvek radi popýšia. Tieto vlastnosti však nebudú na úkor straty podnikového určenia, či vysokého zabezpečenia, ktoré uvoľňuje ruky oddeleniu IT.“

HP EliteBook so širokými možnosťami využitia
Vďaka dotykovému displeju s možnosťou otáčania používatelia môžu zdieľať svoju prácu s inými kolegami, prípadne displej priklopiť a zariadenie používať ako ultramobilný tablet. HP EliteBook Revolve je navrhnutý na mieru vyťaženia v podnikovom prostredí a predstavuje už deviatu generáciu adaptovateľných tabletov HP. Poskytuje všetky moderné nástroje pre maximálne pohodlnú a spoľahlivú prácu, ako napríklad:
•    Operačné systémy Windows 7 Pro alebo Windows 8 Pro, ktoré prinášajú známe používateľské prostredie a dotykové ovládanie. Špičkový výkon zabezpečujú najnovšie procesory Intel.
•    11,6 palcový HD displej a telo s hmotnosťou 1,4 kg pre vysokú mobilitu na cestách bez straty výkonu.
•    Automatické prispôsobenie orientácie obrazu displeja, jeho jasu a ďalších parametrov v závislosti na aktuálnom otočení a umiestnení displeja.
•    Klávesnicu štandardnej veľkosti a voliteľné dotykové pero.
•    720p HD4 kameru, duálny mikrofón, DTS zvuk štúdiovej kvality a softvér CyberLink YouCam pre jednoduché vedenie videohovorov, či vytváranie HD videí.
•    Špičkové prémiové materiály, vrátane vysoko trvanlivého skla Corning Gorilla® Glass® 2, odolného proti škrabancom a tela v celohorčíkovom vyhotovení.
•    Možnosti pripojenia k dokovacej stanici podnikovej triedy, ktorá umožňuje okamžite používať externý displej, klávesnicu, myš, rozširujúce porty, alebo tlačiareň.
•    3G WWAN modem, porty USB 3.0, DisplayPort a technológia NFC pre ľahkú a bezpečnú prácu na cestách.
•    Rozšíriteľnosť o ďalšie komponenty podnikovej triedy, vrátane podpory SSD diskov do veľkosti 256 GB s technológiou Intel Rapid Start, ktorá sprístupňuje dáta iba do päť milisekúnd.

Pracujte kdekoľvek vďaka jednoduchému nasadeniu, správe a zabezpečeniu
Takisto ako všetky ostatné modely radu HP EliteBooks, aj HP Revolve poskytuje komplexnú zbierku funkcií, ktoré vyžadujú správcovia IT pre bezpečné nasadenie a hromadnú správu zariadení v podnikovom prostredí. Ide predovšetkým o:
•    Podnikové IT nástroje, kam patria napríklad Active Directory, pripojenie k doméne, podpora PXE bootovania, či rad HP nástrojov pre správu klientov, s pomocou ktorých sa dá tablet bezpečne zaradiť do podnikovej siete a efektívne ho spravovať.
•    Technológie HP Client Security pre maximálnu ochranu každej hardvérovej vrstvy, vrátane utilít HP BIOS Protection, Microsoft Defender, či Microsoft Security Essentials; integrovaný certifikovaný bezpečnostný modul TPM pre šifrovanie dát a štvorročné predplatné služby HP Absolute Data Protect pre pokročilú ochranu tabletu, dát a identity používateľa.
•    Služby HP Global Series a HP Custom Integration, umožňujúce jednoduché uvedenie do prevádzky v podnikovom prostredí, s konzistentnou globálnou konfiguráciou a možnosťami prispôsobenia, napríklad vo forme načítania obrazov systému.
•    Priama tlač v ktorejkoľvek tlačiarni HP s podporou technológie ePrint alebo pripojenej sieťovej tlačiarni bez potreby sťahovania ovládačov. Softvér HP ePrint používateľom poskytuje možnosť priamej tlače na viac ako 24 000 verejne dostupných miestach, napríklad v hoteloch, alebo u maloobchodných predajcov.

Nové príslušenstvo rozširujúce ekosystém HP ElitePad
V októbri HP predstavilo svoj prvý tablet podnikovej triedy HP ElitePad, navrhnutý podľa celkom nového konceptu, aby lepšie vyhovoval meniacim sa požiadavkám podnikovej klientely. Súčasne s HP ElitePad boli predstavené aj unikátne kryty HP ElitePad Smart Jackets pre zvýšenie produktivity práce a ďalšie tradičné príslušenstvo.
Medzi toto príslušenstvo patrí tiež HP Multi-Tablet Charging Module, ktorý pomáha napríklad zdravotným sestrám, v školských triedach a na ďalších pracoviskách s usporiadaním tabletov počas nabíjania a ich ochranou v čase, keď sa nepoužívajú. Tento modul spolupracuje s akýmkoľvek tabletom do veľkosti uhlopriečky 10,1 palca (25,65 cm) a je tak ideálny aj pre použitie s tabletmi HP ElitePad a notebookmi HP ENVY x2 (predstavenými 30. júla) – ktoré sa dajú používať aj ako tablety – či už sa používajú samostatne, alebo v spojení s krytmi HP Smart Jacket, prípadne klávesnicou. Praktické stohovateľné vyhotovenie umožňuje súbežné nabíjanie pomocou dvoch modulov a vďaka unikátnemu riešeniu systému kabeláže sa moduly dajú ľahko uviesť do prevádzky.

Dostupnosť
Tablet HP EliteBook Revolve by mal byť dostupný v krajinách regiónu EMEA počas marca 2013. Cena dosiaľ nebola stanovená.
Predaj modulu HP Multi-Tablet Charging Module by sa mal začať v krajinách regiónu EMEA od marca 2013.

(km)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*