Nové objektívy od Canonu

Admin, 15.06.2012 - Canon predstavil 8. Júna 2012 dva nové kompaktné a ľahké objektívy: EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM. Oba modely sa pýšia množstvom nových funkcií vrátane súvislého automatického zaostrovania v režime videa

, ponúkajú špičkovú obrazovú kvalitu a vyššiu flexibilnosť. Fotografi všetkých úrovní tak môžu fotografovať alebo filmovať prakticky čokoľvek.
Rýchly a presný autofokus pre fotografov aj filmárov
Okrem toho, že objektívy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM ponúkajú plne manuálne zaostrovanie pri fotografovaní, sú ideálnym nástrojom aj pre nádejných filmárov, ktorým umožňujú presnejšie zaostrovanie počas nakrúcania videa. Oba modely sú dokonalým doplnením nového fotoaparátu EOS 650D. Disponujú novou technológiou krokového motorčeka (STM), ktorá umožňuje rýchle a súvislé zaostrovanie počas snímania pohybujúcich sa objektov – obraz je tak hladší a ostrejší než kedykoľvek predtým.
Nové objektívy ponúkajú rýchlejšie a presnejšie automatické zaostrovanie (tzv. autofokus), čo zjednodušuje tvorbu spontánnych záberov s mimoriadnymi detailmi a ostrosťou. To je obzvlášť užitočné pri tvorbe dokumentárnych, akčných alebo cestovateľských fotografií. Minimálne vzdialenosti zaostrenia 0,39 m a 0,3 m umožňujú používateľom objektívov EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM dostať sa ešte bližšie k snímanému objektu a mať ho vždy dokonale zaostrený.
EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM – univerzálny a vysokovýkonný zoom
Model EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM s rozsahom zaostrenia 18 – 135 mm je kompaktný a univerzálny objektív so zoomom, s ktorým vytvoríte množstvo rôznorodých fotografií, od portrétov až po krajinky či akčné zábery. EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM zaisťuje vysokokvalitné fotografie pri použití dlhých expozičných časov a je vybavený inteligentným optickým stabilizátorom obrazu (IS), ktorý ponúka výhody 4 krokov oproti modelom bez IS. Objektív tiež dokáže rozpoznať, či sa fotografuje bežným spôsobom, alebo použitím panningu. Na základe toho zvolí najvhodnejší režim IS, ktorý zaručí optimálny výsledok. Pri nakrúcaní videa sa automaticky nastaví režim Dynamický IS, ktorý potláča akékoľvek chvenie spôsobované pohybmi filmára, aby vznikol plynulý a stabilný videozáznam.
Aby sa dosiahlo jemné rozostrenie pozadia pri experimentovaní s malými hĺbkami ostrosti počas fotografovania aj filmovania, objektív EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM je vybavený kruhovou elektromagnetickou clonou (EMD), ktorá umožňuje mimoriadne presné ovládanie. Zárukou vysokej obrazovej kvality v celom rozsahu zoomu sú štyri skupiny optických členov vrátane jedného člena s ultranízkym rozptylom (UD) a jedného člena typu PMo (Precision Molded Optics) na potláčanie chromatickej aberácie. Každý optický člen je pokrytý optimalizovanou povrchovou vrstvou Super Spectra od Canon, ktorá bráni výskytu tieňov a odleskov, takže snímky si vyžadujú minimálne postprodukčné úpravy.

EF 40mm f/2.8 STM – mimoriadna štíhlosť a vysoká obrazová kvalita
EF 40mm f/2.8 STM je prvým plochým (tzv. pancake) EF objektívom Canon s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 40 mm a vysokou svetelnosťou f/2,8. To z neho robí ideálny nástroj pre fotografov požadujúcich univerzálny, kompaktný a ľahký objektív na portrétne, reportážne, cestovateľské či krajinárske snímky. EMD umožňuje presné ovládanie kruhovej clony so siedmimi lamelami, takže výsledkom je nádherný bokeh. Asférické členy s povrchovou vrstvou Super Spectra zaisťujú optimálnu obrazovú kvalitu od centrálnej až po okrajové časti objektívu – získate tak vynikajúce zábery prakticky akéhokoľvek objektu.

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM – základné charakteristiky
•    Univerzálny rozsah zoomu 18 – 135 mm: ideálny objektív na cesty
•    Plynulé a tiché zaostrovanie pomocou STM pri nakrúcaní videa na kompatibilných fotoaparátoch
•    Dynamický stabilizátor obrazu zaistí hladký videozáznam
•    Rýchly autofokus s plne manuálnym doostrovaním
•    Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,39 m

EF 40mm f/2.8 STM – základné charakteristiky
•    Prenosný dizajn typu „pancake“
•    Plynulé a tiché zaostrovanie pomocou STM pri nakrúcaní videa na kompatibilných fotoaparátoch
•    Vysoká maximálna svetelnosť f/2,8 na snímanie v slabom osvetlení
•    Zaostrovanie nablízko do 0,3 m
•    Rýchly a tichý autofokus – mimoriadne ostré výsledky
•    Vynikajúca obrazová kvalita v celej ploche záberu


(dk)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*