Nová výkonná riaditeľka
v spoločnosti Asseco Solutions

Bratislava, 9. 4. 2014 - Od 1. apríla 2014 nastúpila do pozície výkonnej riaditeľky (COO) spoločnosti Asseco Solutions Edita Angyalová. V skupine ASSECO nejde o novú tvár. Do spoločnosti Asseco Slovakia (pozn. materská firma Asseco Solutions) nastúpila ešte v roku 2004,

kde 5 rokov pôsobila na poste finančnej riaditeľky, kde okrem iného viedla aj úspešné projekty upisovania akcií spoločnosti na Varšavskej burze a sériu následných akvizícií.
V apríli tohto roku prijala novú výzvu zo skupiny Asseco stať sa výkonnou riaditeľkou Asseco Solutions pre Slovenskú republiku a začleniť sa tak do medzinárodného predstavenstva spoločnosti. Pri príležitosti svojho nástupu povedala:
„Minuloročná fúzia piatich európskych spoločnosti je skutočný záväzok skupiny Asseco aj pre náš budúci slovenský ERP trh. Som si istá, že s novým medzinárodným manažmentom a spolu so zamestnancami Asseco Solutions vytvoríme dobrú energiu s potenciálom, ktorý prinesie ešte lepšie výsledky v ďalšom období. Verím, že potvrdíme a v blízkej budúcnosti ešte zlepšíme pozíciu kľúčového hráča na slovenskom ERP trhu a ponúkneme lepšie riadenie našich zákazníkov a partnerov“.

 Edita Angyalova_ Asseco Solutions zm

Edita Angyalová vyštudovala Ekonomickú univerzitu Bratislava na Podnikovohospodárskej fakulte v Košiciach. Po štúdiu sa úspešne etablovala v regionálnej politike ako poslankyňa regionálneho parlamentu Košického samosprávneho kraja a neskôr aj ako poslankyňa NR SR. Po pôsobení v Asseco Slovakia odštartovala novú etapu kariéry v roku 2009 ako generálna riaditeľka v spoločnosti QEX, kde bola takmer 5 rokov zodpovedná za riadenie celej spoločnosti s dvoma samostatnými divíziami (divíziu reklamy aj systémov).

Nová štruktúra predstavenstva:
Asseco Solutions minulý rok prvýkrát prekročilo hranice Slovenska a Čiech, kedy sa spoločnosť rozšírila aj o pôsobenie na trhoch v Nemecku, Švajčiarksu a Rakúsku, čo sa odrazilo aj v novej štruktúre predstavenstva:

  • Markus Haller, predseda predstavenstva (CEO) zodpovedný za celú skupinu
  • Edita Angyalová, výkonná riaditeľka (COO) zodpovedná za riadenie v SR
  • Jiří Hub, výkonný riaditeľ (COO) zodpovedný za riadenie v ČR
  • Holger Nawratil, výkonný riaditeľ (COO) pre nemecky hovoriace krajiny
  • Thomas Stiegler, finančný riaditeľ (CFO) zodpovedný za finančné riadenie v celej skupine
  • Thorsten Reuper, technický riaditeľ (CTO) zodpovedný za produktovú stratégiu a smerovanie produktov

(pj)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*