Intel predstavil svoj prvý 8-jadrový procesor

Bratislava, Admin – Spoločnosť Intel predstavila svoj prvý 8-jadrový procesor určený pre desktopy pod názvom Intel® Core™ i7-5960X Extreme Edition. Tento procesor, vo fáze vývoja známy aj pod kódovým menom Haswell-E, je zameraný na používateľov, ktorí od svojich PC požadujú maximálny výkon.

Ide o doteraz najrýchlejší procesor vybavený možnosťou paralelného chodu 16 procesov a novou pamäťou DDR4, určený pre počítačových nadšencov, počnúc hráčmi PC hier až po návrhárov. Nový, vylepšený čipset Intel® X99 ponúka pokročilé možnosti pretaktovania, ktoré umožnia nadšencom vyladiť svoje systémy k maximálnym výkonom.

„Sme nadšení, že môžeme predstaviť novú fázu “prerodu desktopu”, ktorú sme načrtli začiatkom roka,” povedala Lisa Graffová, viceprezidentka a generálna riaditeľka pre skupinu Intel so zameraním na vývoj v oblasti desktopových platforiem. „Táto skupina výrobkov je určená priamo tým nadšencom, ktorí požadujú od svojich počítačov maximum. Ponúkame im možnosti týkajúce sa nastavení rýchlosti, jadier, pretaktovania a platforiem, presne to, čo od nás požadujú.”

Na veľtrhu PAX*, Intel demonštruje čo tieto nové superstroje dokážu. Sekcia vyhradená pre Intel ponúka systémy od viacerých výrobcov, pričom nová skupina procesorov poháňa obľúbené hry ako Lucky’s Tale*, Superhot* s Oculus Rift*, Dark Souls 2* a Titan Fall*. Dodatočne Intel predvedie ako vyzerá priebeh hry bežiacej na novom procesore počas prenášania údajov (streamovania) cez Twitch*. Hráči online hier sa potešia vysokej kvalite vysielania v HD bez oneskorenia obrazu, o čo sa postará 8 jadier procesora.

Pre maximálny prínos pre zákazníka, spolupracuje Intel na tejto novej platforme s partnermi z oblasti výpočtových technológií. Na rozvíjaní tohto ekosystému určeného pre nadšencov sa spolupodieľajú kľúčoví pôvodní výrobcovia zariadení, predajcovia pamätí, predajcovia matičných dosiek ako aj partneri z oblasti grafiky.

„Spoločnosť Alienware vždy kladie výkon na prvé miesto a preto vo všetkých systémoch, ktoré vyvíjame, hľadáme najpokročilejšie technológie, ktoré prinesú našim zákazníkom konkurenčnú výhodu,” povedal generálny riaditeľ Alienware*, Frank Azor. „Rozhodnutie spolupracovať s Intelom na vybavení našej vlajkovej lode Alienware Area-51 ich 8-jadrovým superprocesorom, bolo z kategórie jednoduchých. Použitím nových taktovacích a monitorovacích funkcií v Alienware Command Center 4.0, sa nám podarilo využiť procesory v plnej miere, pričom stále vnímame nevyužité pretaktovacie možnosti. Tento nový rad procesorov Intel je dokonalou voľbou pre hráčov, ktorí požadujú od svojich počítačov absolútny výkon.”

„Som neuveriteľne nadšený z novej platform Intelu,” povedal prezident Falcon Northwest* Kelt Reeves. „Toto je najväčší balík úžasných nových technológií, prichádzajúcich v rovnaký čas, aký si kedy pamätám. Nadšenci budú v úžase z toho, čo dokážu urobiť s pamäťou DDR4, 10 SATA 6GB portmi, 40 PCIe a 8-jadrovými CPU.”

INTEL HSW-E-Die-Mapping-zm

„Nadšenci, nadchnite sa,” povedal Harjit Chana, riaditeľ značky Digital Storm*. „Nový rad pokročilých procesorov Intel láme benčmarkové rekordy. Pri ôsmich CPU jadrách, novom čipsete X99 a pamäti DDR4 si odteraz naši zákazníci budú môcť prispôsobovať a kupovať PC s absolútnym výkonom.”

„Nové procesory Intel Core i7 s možnosťou využitia až 16 threadov, vyššími rýchlosťami a nižšími teplotami sú splneným snom PC nadšencov,” povedal Kevin Wasielewski z ORIGIN PC*. „Rad rýchlych desktopových počítačov od ORIGIN PC sa stal práve ešte rýchlejším.”

„Nová platforma od Intelu prináša maximálny výkon procesora s ôsmimi jadrami bez zastavenia a podporu pamäte DDR4, čím extrémnym hráčom a náročným nadšencom ponúka presne to, čo potrebujú,” povedal riaditeľ a zakladateľ MAINGEAR*, Wallace Santos.

Mnohé z týchto nových platforiem založených na čipsete Intel X99 sú pripravené pre využitie Thunderbolt™. Pomocou rozširujúcej karty Thunderbolt 2 je možné dosiahnuť až závratných 20 Gb/s na pripojenie k PC. Najväčší osoh z výkonu Thunderbolt 2 bude pri úlohách náročných na spracovanie veľkého objemu dát ako sú editovanie 4K videa, 3-D vizualizácie a vývoj hier. Kompatibilitu je potrebné preveriť priamo u výrobcu PC alebo matičnej dosky.

Intel, Intel Core, Thunderbolt a logo Intel sú obchodnými známkami spoločnosti Intel v USA a ostatných krajinách.
* Iné názvy a značky môžu byť prehlásené za majetok iných.

(Zdroj: Pavel Svoboda, Intel, Branislav Matliak, PR Consultant)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*