HUAWEI prináša revolučnú výdrž batérie smartfónov

Admin, 05.06.2012 - Unikátna technológia Huawei, jedného z Top 4 svetových výrobcov smartfónov s OS AndroidTM  na svete, posúva hranice výdrže batérie v smartfónoch na tri dni.

Tajomstvom sú výkonné napájacie články, inteligentná spolupráca hardvéru a softvéru, ktorá šetrí zaťaženie batérií.

Spoločnosť Huawei predstavila túto technológiu prvýkrát vo svojom smartfóne Honor, ktorý je dostupný aj na slovenskom trhu. Táto technológia bude v blízkej budúcnosti dostupná aj pri ďalších modeloch značky.

Výdrž už nie je problémom
Práve výdrž batérie je najväčšou slabinou moderných elektronických zariadení. O smartfónoch to platí dvojnásobne. „Vysoký výkon a množstvo funkcií smartfónov či PDA zariadení kladie čoraz vyššie nároky na napájanie. Väčšina z nich tak musí byť nabíjaná prakticky už po jednom dni služby. A to je problém nielen cestujúcich biznismenov. Našim inžinierom sa podarilo vyvinúť technológiu, ktorá posúva hranice výdrže smartfónov na tri dni, a to bez obmedzenia ich výkonu a funkcií,“ povedal David Arzt, marketingový riaditeľ Huawei.

Tajomstvo novej technológie Huawei tkvie v optimálnej rovnováhe medzi hardvérom a softvérom. „Náš softvér umožňuje riadenie spotreby energie medzi hardvérom a operačným systémom Android. Ten kladie dôraz na nízku energetickú spotrebu tým, že dbá na to, aby systém nepoužíval žiadne hardvérové zdroje, ktoré nie sú potrebné pre chod zapnutých funkcií a aplikácií,“ doplnil David Arzt. Navyše, operačný systém modelu Huawei Honor rozpozná, keď kapacita batérie klesne pod hranicu 30 %, a automaticky odporučí používateľovi možnosť prejsť do režimu úspory energie. Honor tak vydrží na jedno nabitie fungovať až 3 dni.

„Smartfón Huawei Honor je navyše vybavený veľkokapacitnou batériou s výkonom až 1 900 mAh, čo je viac ako pri špičkových zariadeniach konkurenčných značiek,“ dodal David Arzt.

O tom, že Huawei to s energetickou efektívnosťou myslí naozaj vážne, svedčí aj plánované nasadenie vlastného čipového radu K3V4 HiSilicon. Tieto procesory sa od ostatných na trhu líšia práve nižšou energetickou záťažou vďaka vlastným funkciám úspory energie integrovaným priamo na čipe a svoju rolu zohráva aj zdokonalenie systému napájania. Táto technológia bude prvýkrát použitá pre model Ascend D quad a tablet MediaPad 10”.

Výkonný smartfón od Huawei vydrží až 3 dni

Spoločnosť Huawei predstavuje model Huawei Honor – zariadenie dostupné už aj na našom trhu, ktoré je vôbec prvým smartfónom s trojdňovou výdržou batérie.
Honor však nie je iba bežcom na dlhé trate. Je aj výkonným pracovným nástrojom či spoločníkom na voľný čas. Svojím výkonom a funkciami patrí medzi špičku vo svojej triede, zaujme však aj atraktívnym dizajnom. Vďaka prepracovanému dizajnu je Honor užší, tenší a menší a do ruky sadne ako uliaty. Je ideálnou voľbou pre aktívnych ľudí, ktorí sa neboja zmien, majú radi život a najmodernejšiu techniku volia vtedy, ak im uľahčí každodenný život.
Svojimi rozmermi 122 x 62 x 11 mm a hmotnosťou 136 gramov sa Huawei Honor radí medzi stredne veľké smartfóny. Jeho elegantný „look“ podčiarkujú čisté línie a čierne vyhotovenie tela smartfónu.  Huawei Honor dominuje veľkým 4-palcovým dotykovým HD displejom s vysokým rozlíšením so 16 miliónmi farieb, výborne čitateľným aj na priamom slnku. O bezchybné fungovanie sa stará operačný systém Android 2.3 Gingerbread a už čoskoro bude dostupná aj verzia Android 4.0. Integrovaná kamera ponúka 8 megapixlov, autofocus či záznam HD videí a môže sa pochváliť aj funkciou HDR.
Dušou smartfónu je 1,4-gigaherzový procesor Qualcomm, operačná pamäť má kapacitu 512 MB, interná pamäť prístroja má veľkosť 4 GB. Tá je rozšíriteľná microSD kartou  o ďalších 32 GB. Samozrejmosťou sú MP3 prehrávač, FM rádio, Wi-Fi, Bluetooth, micro USB, 3,5 mm jack. Huawei Honor je dostupný v ponuke O2, ako aj v sieti predajní Nay, Datart a Agem. Jeho cena sa pohybuje okolo 289 EUR.

Čo umožňuje Huawei Honor:
•    6 hodín hrania hier
•    8 hodín surfovania po internete
•    9 hodín telefonovania
•    sledovanie až 7 filmov bez prestávky
•    3 týždne v pohotovostnom režime

(td)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*