HP stále vylepšuje svoje tlačiarne

Bratislava, Admin – Aj v podnikaní záleží na prvom dojme. Mnohé spoločnosti využívajú pre prvý kontakt so zákazníkmi a partnermi tlačové materiály či už brožúry, letáky alebo plagáty. Spoločnosť HP preto neustále vylepšuje svoje tlačiarne a tlačové technológie tak, aby čo najlepšie spĺňali požiadavky malých a stredných podnikov, ktoré potrebujú cenovo dostupné all-in-one riešenia pre tlač v rôznych veľkostiach. Na tlačovej konferencii predstavili odborníci zo spoločnosti HP novinárom najnovšie tlačiarne, ktoré si mali možnosť aj odskúšať.

hewlet-packard-img_5615

OfficeJet Pro umožňuje obojstrannú tlač materiálov bez okrajov v širokom formáte 11 x 17 vďaka veľkému zásobníku papieru a vysoko kvalitným kazetám. Zároveň ide o funkčný kancelársky prístroj, ktorý umožňuje jednopriechodové obojstranné skenovanie, kopírovanie a faxovanie s 35 stránkovým automatickým podávačom (ADF) pre rôzne formáty papieru.

img_5596

hewlet-packard-img_5630

Veľká časť práce dnes prebieha na mobilných a dotykových zariadeniach. Pre čo najvyššiu produktivitu je možné s nimi tlačiareň bezdrôtovo prepojiť a tlačiť tak zo smartphonov, tabletov aj počítačov.

hewlet-packard-img_5617

img_5598

Používatelia môžu tlačiť zo zariadení iPhon® a iPad® pomocou technológie AirPrint®, rovnako ako aj zo zariadení s operačným systémom AndroidTM, Windows® 8/10 alebo Google ChromeTM spravidla bez potreby dodatočného nastavenia alebo inštalácie aplikácií. Toto riešenie je preto skvelé najmä  pre hostí alebo návštevníkov, ktorí potrebujú využiť vašu tlačiareň.

V neposlednom rade OfficeJet Pro 7740 poskytuje HP JetAdvantage Private Print, cloudovú službu, ktorá umožňuje uchovávať citlivé dokumenty vo fronte a tlačiť iba v prípade fyzickej autentifikácie používateľa priamo pri tlačiarni. Vďaka tomu sú dôverné dokumenty chránené pred tým, aby sa dostali do nesprávnych rúk kolegov, ktorí používajú rovnakú tlačiareň a môžu náhodne zobrať aj cudzí výtlačok.

             hewlet-packard-img_5638   hewlet-packard-img_5626

Spoločnosť HP predstavila aj najmenšiu multifunkčnú tlačiareň, ktorá zmení vašu domácu kanceláriu, je od HP. V krásnom štýlovom a kompaktnom dizajne prináša intuitívnu tlač z mobilných zariadení. HP DeskJet má polovičnú veľkosť v porovnaní s ostatnými atramentovými all-in-one tlačiarňami vo svojej triede. Ponúka kombináciu tlače, skenovania a kopírovania s veľkým množstvom funkcií a jednoduchým ovládaním. Vďaka svojím farbám sa stane sa ozdobou každého pracovného stola či domácej kancelárie. Vďaka svojim rozmerom umožňuje tlač prakticky odkiaľkoľvek. Zákazníci môžu taktiež upravovať, tlačiť a podeliť sa o svoje fotografie priamo zo sociálnych sietí Facebook, Instagram, Flickr alebo priamo z fotoaparátu použitím bezplatnej aplikácie HP Social Media Snapshot. Na Slovensku budú tlačiarne HP DeskJet Ink Advantage 3775 a HP DeskJet Ink Advantage 3785 dostupné od októbra. 

Stolný počítač OMEN X od HP využíva najvýkonnejšie grafické riešenie až dvoch kariet NVIDIA GeForce GTX 1080 pre čo najvyšší výkon v každej hre a ohromujúcu grafiku. Procesory Intel® CoreTM i5/i7 6. generácie s možnosťou pretaktovaniav spojení s VR-Ready GPU umožňujú bezchybné zobrazenie virtuálnej reality (VR) a pohlcujúci zážitok z hrania v rozlíšení 4K aj pri tých najnáročnejších AAA hrách.
HP navrhlo prelomový systém chladenia, vďaka ktorému zostane hardvér aj pri záťaži chladný a hráči budú môcť využiť celý jeho potenciál. Chladenie sa skladá z trojkomorového systému určeného pre oddelenie komponentov. Odvod tepla je optimalizovaný pomocou dedikovaného chladenia v každej komore zvlášť. Stolný počítač OMEN X tiež podporuje osadenie až troch 120 mm radiátorov vodného chladenia s vrchným vývodom a stojanček, vďaka ktorému je zariadenie nad zemou a vzduch doň má lepší prístup. Možnosť zostaviť si vlastný počítač od základov je pre skutočných hráčov veľmi dôležitá. To je jeden z prvkov, ktorým sa OMEN X odlišuje od konkurencie. PC stavitelia a modderi si môžu zakúpiť samotnú skriňu OMEN X pre povznášajúci zážitok z vlastnej práce. Skriňa má rovnaké vlastnosti chladenia, spĺňa rovnaké priemyslové štandardy a ponúka používateľom jednoduchú stavbu. Stolný počítač OMEN X bude dostupný na konci septembra s cenou od 2 949,00 eur.

HP Pavilion Wave so skvelým zvukom a výkonom pre zábavu aj produktivitu je navrhnutý pre umiestnenie na doske stola vďaka kompaktnému a priestorovo úspornému 360° dizajnu. S rozmermi 17,29 cm x 16,81 cm x 26,13 cm je o 85 percent menší než tradičný PC. Vzhľad počítača najviac ovplyvňuje centrálny audio systém a použité prémiové materiály napríklad u akustickej látky, ktorá lepšie rozvádza zvuk po miestnosti. Parabolický reflektor na vrchole počítača odráža zvuk do miestnosti vo všetkých smeroch a pôsobí aj ako vývod pre horúci vzduch. Zvukový systém 360DegreeMulti-DirectionalReflective Audio prináša krištáľovo čistý zvuk na všetkých frekvenciách a bol vyladený B&O pre úžasný zvuk za každých okolností. Trojuholníkový dizajn ukrýva tri hlavné priestory pre komponenty: základnú dosku na jednej strane, pevný disk na druhej a chladenie na tretej. Chladenie využíva heatpipes pre odvod tepla od základnej dosky a grafické karty von vrchnou stranou počítača a udržuje tak PC v nízkych prevádzkových teplotách.
• Podpora až dvoch 4K monitorov
• Konektivita zaistená troma portami USB 3.0, jedným USB 3.1 typu C pre rýchly prenos dát, HDMI, DisplayPort, Gigabitovým Ethernetem a prípojkou jack pre mikrofón/slúchadlá
• Štvorjadrový procesor 6. generace Intel®CoreTM i5, HDD úložisko s kapacitou až 1 TB a SSD s kapacitou 128 GBa systémovou pamäťou 8GB DDR4.
• Voliteľná dedikovaná grafická karta AMD RadeonTM R9 M470 pre editáciu fotografií a videa či nenáročného hrania HP Pavilion Wave bude na Slovensku dostupný od polovice septembra za cenu od 839 eur.

HP Elite Slice navrhnutý pre lepšiu produktivitu a spoluprácu vo firmách. Modulárny design sa vyznačuje nádhernými líniami v matne čiernom prevedení s prvkami leštenej medi. Zákazníci si môžu vybrať klasický kryt dodávaný v základe alebo rôzne ďalšie kryty s prídavnými funkciami (napríklad Collaboration Cover, Wireless Charging Cover) alebo dodatočné moduly, ako napríklad audio modul alebo optickú mechaniku, pre krásne a unikátne PC pro každou firmu a jej zamestnancov. Ultramalý, výkonný stroj s rozmermi iba 16,51 cm x 3,5 cm x 16,51 cm váži 1,04 kg. Bezdrôtový dizajn umožňuje čisté pracovné prostredie, pretože zákazníci nemusia mať žiadne ďalšie káble do zásuvky. Ide o prvý desktop určený pre firmy, ktorý je napojený cez monitor iba pomocou jedného káblu USB 3.1 Type-CTM. K tomu je potrebný monitor kompatibilný s USB Type-CTM, medzi ktoré patrí napríklad nový Quad HD HP Elite Display S240uj. Monitor je vybavený integrovaným bezdrôtovým nabíjaním na USB typu C, ktoré desktop dokonale dopĺňa.

Všestrannosť HP Elite Slice je podčiarknutá možnosťou rozšírenia krytu a základne o ďalšie moduly. Zákazníci si môžu vybrať pri výbere počítača a kedykoľvek svoje riešenie rozšíriť o ďalší modul tak, aby im počítač vyhovoval čo najviac:
HP Collaboration Cover: premení počítač na telefón využívajúci Microsoft Skypefor Business pre jednoduchú správu hovorov vďaka dotykovej klávesnici
HP Wireless Carging Cover: pre bezdrôtové nabíjanie prístrojov, ktoré začne automaticky pri kontakte a eliminuje tak potrebu dodatočných káblov. Zaistí, že sú mobilné telefóny a ďalšie zariadenia vždy pripravené na použitie. Wireless Charging Cover bude dostupný v prvej polovici roka 2017
HP Audio Module: vďaka nastaveniu zvuku hovoreného slova sú virtuálne stretnutia jednoduchšie. Ďalšie vylepšenie prináša zvuk odladený Bang&Olufsen, 360° technológiou reproduktoru, duálny mikrofón s dosahom päť metrov a software HP NoiseCancellation
HP ODD Module: optická mechanika pre rýchle a jednoduché vytváranie záloh, jednoduchú archiváciu alebo zobrazenie staršieho obsahu na CD/DVD. HP Elite Slice bude na Slovensku dostupný od októbra za cenu od 729 eur.

Inovatívna technológia HP Sure View je novým prvkom v počítačoch HP EliteBook 1040 a HP EliteBook 840, ktorý pomáha chrániť citlivé údaje a zabraňuje vizuálnemu hackingu jednoduchým stlačením jediného tlačidla. Vyvinuté s ochrannou technológiou spoločnosti 3M, HP Sure View odstraňuje potrebu nosiť so sebou dodatočné pomôcky pre ochranu citlivých informácií. Jednoduchým stlačením klávesy F2 používateľ prepne počítač do privátneho módu, ktorý redukuje až 95 percent viditeľného svetla pri pohľade z uhla, čím zabraňuje ľuďom v okolí odčítať informácie z obrazovky. HP Sure View bude k dispozícii v septembri ako možnosť voľby pri zakúpení HP EliteBook 840 a HP EliteBook 1040 s Full HD rozlíšením obrazovky.

(Zdroj: Michala Prokešová, NEOPUBLIC PORTER NOVELLI, Pripravil: Eugen Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*