Čína vyvinula svoj prvý operačný systém

Admin, 11.06.2012 - Najľudnatejšia krajina sveta sa môže pochváliť úplne novým operačným systémom Xuanyuan TVOS pre SMART TV, ktorý bol vytvorený vo vývojovom centre spoločnosti Changhong Electric Co Ltd.

Spotrebiteľom napríklad umožní ovládať obrazovku pomocou gest.

Moderný operačný systém Xuanyuan TVOS pre SMART TV, ktorý bol predstavený na najväčšom svetovom veľtrhu technológie CES 2012, prináša užívateľom nové možnosti. „Diváci môžu napríklad interaktívne využívať a ovládať obrazovku prostredníctvom pohybových gest alebo virtuálnych tlačidiel,“ vysvetľuje Zhan Huayi, softvérový odborník vývojového centra spoločnosti Changhong. „Systém Xuanyuan je akýmsi pokusom o integráciu telekomunikácií, televíznych sietí a internetu. Je kompatibilný s populárnym operačným systémom Android.“

Úkony, ktoré ste zvyknutí robiť na internete, budete môcť vďaka systému používať aj na TV. Xuanyuan TVOS pre SMART TV vám tak umožní väčší prístup k novinkám, zábave i on-line nakupovaniu.

Changhong je v Číne prvou spoločnosťou, ktorá vyvinula inteligentný systém, ktorý pokrýva obsah, služby i výsledné produkty, vrátane Smart TV, smart telefónov a smart chladničky. V súčasnosti existuje na čínskom trhu zhruba 60 druhov smart televízorov, z ktorých je viac než 30 % značky Changhong.

V minulom roku predstavila spoločnosť 20 inteligentných 3D TV modelov, ktoré ponúkajú interakciu viacerých obrazoviek, ktorá im umožňuje prepojiť mobilné telefóny a tablety s operačným systémom Android.
(lp)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*