Canon predstavuje nový EOS 650D

Admin, 12.06.2012 - Canon uvádza na trh EOS 650D – novú digitálnu zrkadlovku (DSLR), ktorá ponúka vysokú obrazovú kvalitu a jednoduché ovládanie z dotykového displeja. Každý teraz bez problémov zhotoví nádherné snímky aj video v kvalite Full HD.

Fotoaparát EOS 650D je ideálny pre začiatočníkov – je kombináciou inteligentných automatických režimov a množstva pokročilých funkcií. Začínajúci fotograf tak má k dispozícii jednoduchú automatiku a pokročilí používatelia zas môžu experimentovať s množstvom manuálnych režimov.
EOS 650D je prvým modelom kolekcie EOS s duálnym systémom automatického zaostrovania (AF), ktorý zaistí výnimočné detaily pri fotografovaní a súvislé zaostrovanie na sledovaný objekt počas nakrúcania videa. Srdcom fotoaparátu je 18-megapixelový (MP) hybridný snímač CMOS a výkonný procesor DIGIC 5, ktoré umožňujú sériové fotografovanie v plnom rozlíšení rýchlosťou až 5 snímok za sekundu (sním./s). Výkonný výklopný dotykový displej tiež prispieva k rýchlemu a jednoduchému ovládaniu fotoaparátu – poskytuje okamžitý prístup k množstvu nastavení a režimov snímania.
Vynikajúca kvalita v každej situácii
Fotoaparát EOS 650D ponúka vynikajúcu obrazovú kvalitu a výkon. Jeho novo vyvinutý 18-megapixelový hybridný snímač APS-C CMOS poskytuje mimoriadne vysoké rozlíšenie a umožňuje zhotoviť snímky vo formáte plagátu s bohatými farbami a detailmi. Fotoaparát je ideálny na snímanie v slabom osvetlení bez blesku a disponuje natívnym rozsahom ISO 100 – 12 800. To umožňuje tvorbu prirodzene vyzerajúcich záberov s minimálnym obrazovým šumom, zatiaľ čo rozšírený rozsah ISO 25 600 ponúka možnosť snímania aj v mimoriadne náročných svetelných podmienkach.
EOS 650D je prvým modelom EOS základnej triedy s procesorom Canon DIGIC 5, ktorý ponúka vyššiu rýchlosť, lepšiu odozvu a pokročilé vykreslenie farieb. 14-bitový obrazový procesor DIGIC 5 poskytuje nádherné a jemné prechody medzi farebnými odtieňmi, napríklad pri fotografovaní večernej oblohy. Podstatne zvýšený výkon zas robí tento fotoaparát ideálnym na zachytenie rýchleho pohybu, napríklad futbalového zápasu či iných športov.
Nový duálny systém AF zjednodušuje tvorbu ostrých záberov v každej situácii, pri fotografovaní aj pri nakrúcaní videa. Špičkový 9-bodový systém AF plne krížového typu poskytuje výnimočný výkon počas fotografovania a zaisťuje presnosť pri fotografovaní športových výkonov, rýchlej akcie či zvierat vo voľnej prírode. Okrem toho, nový hybridný systém AF ponúka súvislé automatické zaostrovanie (tzv. autofokus) počas nakrúcania videa a pri snímaní v režme Live View .

Dotykové ovládanie a flexibilný výklopný displej
Tvorba dokonalých záberov nikdy nebola jednoduchšia – vďaka novému
7,7 cm (3”) výklopnému dotykovému displeju Clear View LCD II. Displej je vybavený výkonnou technológiou, ktorá podstatne zvyšuje odozvu pri ovládaní. Podporuje tiež viacero typov dotykov a pohybov, napríklad dotykové ovládanie dvomi prstami (tzv. pinch) alebo poklep. To umožňuje jednoduchý prístup k režimom snímania, zmenu nastavení či dokonca zhotovenie záberu priamo z dotykového displeja.
Dotykové ovládanie pridáva snímaniu v režime Live View nový rozmer. Môžete si zvoliť body AF, sledovanie tvárí a objektov alebo môžete dolaďovať nastavenia obrazu z ovládacieho panela zrýchleného prístupu (Quick Control). Navigácia jednotlivými menu je rýchla a intuitívna, zatiaľ čo používanie zoomu súčasným posunom dvoch prstov (tzv. pinch-zooming) v režime prehrávania je skvelým spôsobom, ako skontrolovať jemné detaily záberu. Pánt výklopného displeja umožňuje jeho naklonenie do potrebného uhla prakticky v akejkoľvek situácii a mimoriadne ostré rozlíšenie 1,04 mil. bodov zaisťuje zreteľné zobrazenie všetkých detailov.
Video v kvalite EOS: obohatené o súvislý autofokus (AF)
Fotoaparát EOS 650D umožní každému jednoduché nakrúcanie videa v kvalite Full HD (1920 x 1080 p). Vďaka hybridnému AF sa používatelia môžu sústrediť výhradne na príbeh, zatiaľ čo fotoaparát súvisle sleduje snímaný objekt. Nové objektívy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM sa tiež výborne osvedčia pri nakrúcaní videa. Sú vybavené prakticky nehlučným krokovým motorčekom, ktorý zaistí hladší a ostrejší obraz než kedykoľvek predtým.

V režime videomomentky (Video Snapshot) dokáže ktokoľvek nakrútiť zábavné a dynamické videoklipy s profesionálnym vzhľadom. Videomomentky majú dĺžku dve, štyri alebo osem sekúnd a môžete ich priamo vo fotoaparáte rôzne kombinovať či meniť poradie ich prehrávania. Integrovaný konektor mini-HDMI tiež zjednodušuje zdieľanie vašich snímok na akomkoľvek HDTV.

Objavte možnosti EOS
Dva úplne nové režimy snímania, dostupné z kruhového voliča režimov, pomôžu začiatočníkom získať istotu v zložitých svetelných podmienkach. Režim HDR Backlight Control pomáha pri fotografovaní v prudkom protisvetle. Vytvorí tri zábery s rôznymi úrovňami expozície – podexponovaný, správny a preexponovaný záber – a tie potom skombinuje do jedinej HDR snímky, ktorá obsahuje jasne osvetlené aj tmavšie detaily. Režim Snímanie nočnej scény z ruky zas uľahčuje tvorbu krásnych večerných snímok bez statívu – v rýchlom slede za sebou zhotoví štyri rôzne zábery, ktoré potom skombinuje do jedinej, detailnej a ostrej fotografie.
Bohatý výber režimov snímania vám tiež pomôže rozširovať hranice vlastnej tvorivosti. Režim Basic+ umožňuje prekročiť obmedzenia základných automatických nastavení  – obsahuje množstvo predvolieb, ktoré slúžia na okamžitú zmenu nálady zhotoveného záberu. Bohatá ponuka zábavných kreatívnych filtrov z dielne Canon je teraz k dispozícii priamo z dotykového displeja. Nové efekty „Art Bold“ a „Water Painting“ ponúkajú ďalšie možnosti tvorivého ozvláštnenia vašich snímok.  Ak chcete fotografovať jednoduchým štýlom „namier a foť“, inteligentné automatické režimy urobia všetku prácu za vás – analyzujú snímanú scénu a automaticky vyberú nastavenia, s ktorými ihneď získate skvelé zábery.

Systém EOS – tvorivá sloboda
Keďže fotoaparát EOS 650D je súčasťou systému Canon EOS, je kompatibilný so svetovo najkomplexnejšou kolekciou objektívov a príslušenstva. Výber z vyše 60 EF objektívov umožňuje tvorbu akýchkoľvek typov snímok – nájdete tu všetko od širokouhlých objektívov cez makroobjektívy až po extrémne teleobjektívy. K dispozícii je tiež nepreberné množstvo príslušenstva a doplnkov, ktoré vám umožnia poradiť si s akoukoľvek tvorivou výzvou.
EOS 650D – základné charakteristiky
•    18-megapixelový hybridný snímač APS-C CMOS
•    Video v kvalite Full-HD s manuálnym ovládaním a súvislým AF
•    Sériové fotografovanie 5 sním./s
•    Výklopný dotykový displej Clear View LCD II
•    Citlivosť ISO 100 – 12 800, možnosť rozšírenia až na ISO 25 600
•    9-bodový širokoplošný AF
•    Integrovaný vysielač Speedlite
(dk)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*