ASUS v pozícii lídra novej digitálnej éry

Admin, 19. 06. 2013 – Spoločnosť ASUS predstavila v duchu hesla „Vtedy a dnes“ novinky z kategórie mobilných zariadení – herný notebook G750, konvertibilný notebook/tablet Transformer Book a tablety MeMo Pad HD 7, MeMo Pad FHD 10. ASUS


počas tlačovej konferencie zaspomínal aj na minulosť, kedy boli mobilné zariadenia ťažké, veľké a pomalé.
Spoločnosť ASUS, ktorá pôsobí na trhu od roku 1989, sa do veľkej miery podpísala pod transformáciu prenosných počítačov do takej podoby, v akej ich poznáme dnes. ASUS začínal ako výrobca pevných dosiek, od roku 1995 vyrábal aj grafické karty a o dva roky neskôr uviedol na trh svoj prvý notebook. Počas nasledujúcich 16 rokov patril medzi lídrov na trhu, prinášal inovácie a revolučné nápady. Zadefinoval kategóriu malých notebookov – netbookov, stál pri zrode ultrabookov a vyrobil aj jeden z prvých konvertibilných tabletov s operačným systémom Android.

ASUS vo vesmíre aj na konci sveta
„ASUS P6300 bol prvým notebookom od ASUSu. Na trhu sa objavil v roku 1997 a ponúkal v tej dobe výbornú výdrž batérie až 5 hodín. S takouto výdržou sa môžeme stretnúť aj pri dnešných zariadeniach. Spoľahlivosť notebooku otestovala aj misia na vesmírnej stanici MIR, kde fungoval bez jedinej chyby 600 dní,“ povedal Miroslav Farkaš, produktový manažér spoločnosti ASUS.
Notebooky od ASUSu plnili kritické úlohy aj počas off-road závodu PATAGONIA 2000, kde boli používané v horúcich púštiach a v zasnežených horách. Dostali sa na severný a južný pól a ako prvé notebooky na svete dobyli aj Mount Everest.

ASUS G750_a

Nástup netbookov a ultrabookov
ASUS, rovnako ako konkurencia, postupne rozširoval portfólio notebookov. V roku 2006 uviedol na trh prvého zástupcu hernej rady G a takisto aj prvý Lamborghini notebook. O rok neskôr zadefinoval novú kategóriu prenosných počítačov – netbooky. „ASUS Eee PC 701 vážil iba 900 gramov a ponúkal 7-palcový displej ako dnešné malé tablety. V roku 2007 spôsobil malú revolúciu, netbooky sa stali obľúbenými zariadeniami pre používateľov, ktorí nepotrebovali plnohodnotný notebook alebo preferovali kompaktnejšie riešenie,“ dodal M. Farkaš.
ASUS bol so svojím Zenbookom aj pri zrode Ultrabookov v roku 2011. Tento segment notebookov zadefinoval Intel a ide o ultratenké zariadenia, ktoré musia spĺňať viacero ďalších podmienok, aby získali označenie ultrabook.

ASUS G750_b
„Počas posledných dvoch rokov sa na trhu objavili ultrabooky a s príchodom operačného systému Windows 8 aj konvertibilné zariadenia, ktoré kombinujú funkciu notebooku a tabletu. Čoraz populárnejšie sú tablety, ktoré poskytujú veľmi dobrý výkon a vynikajúcu mobilitu. Ak v minulosti vážil prenosný počítač 11 kg a museli ste ho nosiť v špeciálnom kufríku, dnes si 300g tablet vložíte do ženskej kabelky,“ porovnal Miroslav Apolen, produktový manažér spoločnosti ASUS, minulosť a prítomnosť mobilných počítačov.

ASUS MeMO_Pad_HD7_biely

Novinky od ASUSu
ASUS G750 je výkonný herný notebook, navrhnutý špeciálne pre potreby hráčov. Zariadenie využíva najvýkonnejšie procesory Intel Core i7 štvrtej generácie, poskytuje výborný grafický výkon vďaka grafickej karte NVIDIA GeForce GTX765M/GTX770M a disponuje ergonomickým dizajnom s podsvietenou klávesnicou a anti-reflexným displejom.

ASUS TX_300_02
ASUS Transformer Book kombinuje plne funkčný notebook vhodný na prácu a samostatný výkonný tablet, ideálny na zábavu. Transformer Book využíva operačný systém Windows 8, ktorý môžu používatelia ovládať aj dotykom, vďaka 13,3-palcovému viacdotykovému Full HD IPS displeju. Procesor Intel Core i7/i5 tretej generácie poskytuje potrebný výkon a dokovacia stanica s klávesnicou zvyšuje produktivitu, výdrž batérie a veľkosť úložiska.

ASUS MeMO_Pad_HD7_zeleny
ASUS MeMo Pad HD 7 je cenovo dostupný tablet s vynikajúcim pomerom cena/výkon. Disponuje štvorjadrovým procesorom, 7-palcovým IPS displejom a vďaka hmotnosti 302 g a 10 hodinovej výdrži batérie ide o ideálne mobilné zariadenie, ktoré si schováte do kabelky, kufríka alebo tašky.

ASUS TX_300_01
ASUS MeMo Pad FHD 10 je 10-palcový tablet s Full HD IPS displejom. Využíva operačný systém Android 4.2, procesor od Intelu a sľubuje 10 hodinovú výdrž batérie. Je určený používateľom, ktorí hľadajú cenovo dostupný a kvalitný tablet.

Text a foto: Comm

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*