Aký druh náplne do tlačiarní sa oplatí viac?

Bratislava, Admin – Náplne do tlačiarní sú nevyhnutným momentom správneho fungovania každej tlačiarne. Je zaujímavé, že aj keď zápis a uchovávanie dát podlieha čoraz viac elektronizácii, tlačiarenské zariadenia sú súčasťou až 95 % podnikov po celom svete.

Keďže tlačiarne sú životne dôležitou súčasťou všetkých kancelárií, na internete v eshope CDRmarket.sk aj v kamenných obchodoch je k dispozícií množstvo rôznych náplní, tonerov a cartridgeov, z ktorých si môžete vybrať presne ten typ, ktorý vyhovuje vašej práci, poskytuje dobrý pomer cena-výkon a funguje efektívne.

Laser vs. atrament
Napriek rozmachu 3D techniky, medzi najpopulárnejšie a najpoužívanejšie tlačiarne stále patria atramentové a laserové kúsky. Prvé menované sú spravidla lacnejšie a veľmi bežné v domácnostiach a malých firmách. Tieto zariadenia používajú atrament, zatiaľ čo laserové tlačiarne toner. S laserovými tlačiarňami zase ušetríte, pretože na jednu náplň môžete tlačiť veľké počty dokumentov, oveľa väčšie ako s atramentovými tlačiarňami.

Druhy náplní
Existujú tri druhy náplní (bez ohľadu na to, či sa jedná o cartridge, alebo hovoríme o toneroch):
• OEM, Original Equipment Manufacturer či originálna náplň. Vyznačuje sa výbornou kvalitou, ktorú zaručuje značka výrobcu – väčšinou ide o renomované meno, firmu, ktorá sa venuje aj výrobe tlačiarenských zariadení. Za originálky zaplatíte viac, ale môžete čakať maximálne kvalitné výstupy a efektivitu nákladov.

• Renovované náplne sú účinné napriek tomu, že sa jedná v zásade o recyklované výrobky. Existujú v atramentových aj tonerových podobách a používanie týchto náplní je dnes veľmi moderné a trendy, nakoľko šetrí životné prostredie.

Kompatibilné tonery a náplne sú podobné originálom, no sú cenovo výhodnejšie. Hoci nejde priamo o značkové výrobky, dokážu aj kompatibilné tonery ponúknuť veľmi dobrú kvalitu tlače a vo všeobecnosti sú považované za veľmi silnú variantu voči originálnym náplniam.

(Zdroj: ML; Foto: Shutterstock, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*