Ako využiť Apple zariadenie na maximum?

BRATISLAVA/ADMIN – Apple je populárna značka elektroniky, ktorá poskytuje zákazníkom nesmierne inteligentných pomocníkov do bežných dní. Vďaka ich skvelým parametrom a vlastnostiam sa dostali do popredných svetových rebríčkov a od nákupu ľudí neodrádza ani ich vyššia cena. Práve kvôli ich vyššej cene sme sa rozhodli poskytnúť vám tento článok, aby ste mohli aj vy vaše Apple zariadenie využívať na maximum.

Apple TV

Apple TV má množstvo výhod, o ktorých ste možno ani nevedeli. Väčšina z nich sa dá realizovať priamo prostredníctvom ovládača, ktorý je súčasťou samotnej výbavy. Po chvíli nečinnosti sa na obrazovke zobrazí šetrič obrazovky, ktorý vyzerá dosť dobre. Šetrič si viete zapnúť priamo aj pomocou vášho ovládača. Aj na Apple TV máte možnosť prepínať medzi rôznymi aplikáciami. Trackpad umožňuje preskakovať v práve spustenom videu vpred a vzad. Rovnako sa môžete vracať, prípadne sa môžete presunúť na konkrétne miesto, ktoré vás zaujíma.

Veľkou výhodou je možnosť usporiadania vašej domovskej obrazovky podľa vašich preferencií. Spočiatku je totiž usporiadanie chronologické, podľa toho ako ste jednotlivé aplikácie nainštalovali. Vy si ale môžete prostredníctvom ovládača  usporiadať aplikácie podľa vášho vkusu, a tak budete mať vždy poruke tie najobľúbenejšie.

Siri

Nesmierne obľúbeným zariadením sa v súčasnosti stáva Siri, ktoré môžete používať na vašich zariadeniach samostatne, no v kombinácii s HomeKitom je možné ním ovládať vašu domácnosť. Zároveň na to môžete využiť akékoľvek z vašich Apple zariadení. Namiesto tlačidiel môžete komunikovať priamo pomocou hlasu. Má niekoľko skvelých funkcií, vďaka ktorým môžete ovládať svetlo, kúrenie, nastavovať teplotu a podobne.

Siri tiež umoňžuje nastavovať scény pomocou hlasu. Stačí si len vybrať formulku, ktorú zopakujete (napríklad: „Hej, Siri, som doma.“) a inteligentný systém vyhodnotí a ovládne viaceré súčasti príslušenstva naraz. Tiež je možné ovládať príslušenstvo aj na diaľku, čo je dobré napríklad pri kontrole bezpečnosti.

Inteligentné produkty Apple neustále zlepšujú svoje vlastnosti, aby ľuďom prinášali zážitok z každodenného technologického pokroku. Kvalitné fotoaparáty, rýchle funkcie a skvelý súvislý systém zariadení vám umožní pracovať veľmi systematicky. Ak chcete využívať vaše zariadenia naplno, môžete si pomôcť aj rôznymi videami a najmä spárovať jednotlivé zariadenia medzi sebou.

(Zdroj: ML; Foto: Ventura / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*