Ako je to s operačným systémom Windows Mobile?

Bratislava, Admin – Operačný systém, vďaka ktorému dnes používame väčšinu počítačov. Jeho funkcie ocení asi nejeden používateľ, ktorý s ním pracuje doma, v kancelárii alebo sa baví na dlhých cestách.
V určitom čase bol tento systém využívaný aj v mobilných zariadenia, najviac u značky Nokia. Charakteristické štvorcové okienka, ktoré dnes vidíte v spomínanom počítači sa objavovali aj na mobilnom telefóne. A bolo to fajn, zaujímavé a odlišné.

Určite sa ešte nájde nejeden človek, ktorý takýto mobil používa, no pri výrobe nových mobilov sa už moc nevidí. Prečo je tomu tak a aká je vlastne budúcnosť Windows Mobile?

Vízia podnikania v oblasti mobilov
Samotná vízia podnikania v oblasti múdrych telefónov spoločnosti Microsoft je už dávno témou rozsiahlej a čoraz náročnejšej diskusie. Témy ako:“Windows Phone je mŕtvy!” alebo “Microsoft sa vzdal svojho podnikania so smartfónmi!”

Z historického hľadiska spoločnosť Microsoft nie je a nikdy nebola celkom len hardvérová spoločnosť. Po celé desaťročia vyrábala operačné systémy ako MS-DOS a neskôr Windows, na ktorých spustení spolu s partneri OEM vytvorili jeden hardvér.

Operačný systém pre všetkých
Spoločnosť Microsoft taktiež zarobila na produktoch a serveroch, ktoré sa nachádzajú na vrchole známeho operačného systému, ktoré nakoniec aj OEM partneri využili vo svojom vlastnom podnikaní. A ten istý obchodný model bol aplikovaný na inteligentné telefóny Windows na samom začiatku, keď spoločnosť Microsoft predstavila systém Windows Phone 7, keď sa pokúsila získať časť fínskej Nokie.

Stručne povedané, spoločnosť Microsoft sa po celú svoju históriu stávala úspešnou softvérovou spoločnosťou. Zároveň spoločnosti Dell, HP, Lenovo, AMD, Nvidia, Logitech a mnoho ďalších vytvorili svoje vlastné úspešné obchody v oblasti vytvárania hardvéru, ktoré bežali a podporovali softvér spoločnosti Microsoft. Tento všeobecný ekosystém dostal názov “Wintel” kombinujúci Windows a Intel na počítačoch.

V každom prípade tento operačný systém aj napriek niektorým neuváženým krokom funguje! Aby to tak bolo aj naďalej, dôležité je, aby sa spoločnosť sústredila na podrobné a bezchybné fungovanie, aktualizácie a podporu jednotlivých značiek mobilov.

 

(Zdroj: ML PR; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*