Zlatá minca 2012

Admin, 26.10.2012 - V priestoroch Národnej rady SR boli 23.10. slávnostne vyhlásené výsledky súťaže Zlatá minca 2012. Okrem produktov v 25 kategóriách bánk, poisťovní, fondov a v samostatnej kategórii OBJAV roka 2012, odborná porota ocenila aj spoločnosť

na pozícii Najinovatívnejšia banka. Hlasovalo 73 nezávislých finančných expertov, najviac v osemročnej histórii súťaže Zlatá minca.

V Zlatej minci 2012 boli zachované všetky kategórie bánk a poisťovní predošlého ročníka, pribudlo niekoľko kategórií bankových produktov a štyri kategórie fondov. Víťazstvo v niektorej z kategórií zaznamenali Allianz – Slovenská poisťovňa, VÚB, Union, Pioneer Investments, IAD Investments, mBank, Zuno Bank, Wüstenrot poisťovňa, Tatra banka, AXA, J&T Banka, Slovenská sporiteľňa, Poštová banka a Prvá stavebná sporiteľňa.
Allianz – Slovenská poisťovňa je so šiestimi prvými miestami najúspešnejšou poisťovňou, VÚB s tromi víťazstvami najúspešnejšou bankou. Po dve víťazstvá zaznamenali Union, Pioneer Investments a IAD Investments. Ostatné finančné spoločnosti majú po jednom víťazstve.

Ocenenie OBJAV roka 2012 získala v hlasovaní odbornej poroty MetLife Amslico za produkt Eva Plus, Uniqa za produkt Auto & Voľnosť KASKO-GAP a ING Životná poisťovňa za produkt ING Smart Senior.
Ocenenie Najinovatívnejšia banka získala Zuno Bank.

V hlasovaní verejnosti získal najviac hlasov produkt mKonto spoločnosti mBank, z produktov poisťovní získal najviac hlasov produkt ING Smart spoločnosti ING poisťovňa. Ocenenie „Najústretovejšia banka“ si v hlasovaní verejnosti odniesla VÚB, ocenenie „Najústretovejšia poisťovňa“ spoločnosť Allianz – Slovenská poisťovňa. Celkovo bolo zaregistrovaných vyše 8 200 hlasov.

Podrobnejšie k výsledkom hlasovania odbornej poroty Zlatá minca 2012 v jednotlivých kategóriách:
Ôsme víťazstvo za sebou dosiahli rovnako ako v ročníku 2011 tri spoločnosti. V kategórii Havarijné poistenie Allianz – Slovenská poisťovňa, v kategórii Doplnkové dôchodkové sporenie spoločnosť AXA a v kategórii Elektronické bankovníctvo Tatra banka. Po ročnej prestávke sa na stupeň víťazov v kategórii Termínované vklady vrátila Poštová banka a v kategórii Zdravotné poistenie Union zdravotná poisťovňa. So znovuzavedením kategórií platobných kariet sa na prvé miesto v Debetných kartách vrátil produkt VÚB, víťaz ročníkov 2007 až 2010 a na prvé miesto v Kreditných kartách produkt mBank, víťaz ročníkov 2009 a 2010. V obnovenej kategórii fondov sa na prvé miesta vrátili aj produkty Pioneer Investments. Novinkou sú dve prvé miesta a jedno druhé spoločnosti IAD Investments, prvé ocenenie pre túto spoločnosť v histórii súťaže.
Z druhých a tretích miest je so štyrmi druhými a jedným tretím miestom zaujímavý výkon poisťovne Uniqa a výkon ČSOB, ktorá v konkurencii oveľa väčších bankových domov získala tri tretie miesta v kategóriách bankových produktov. Prvýkrát v histórii Zlatej mince sa na stupne víťazov dostali produkty Komunálnej poisťovne a BNP Paribas. V obnovenej kategórii Fondov sa na stupne víťazov vrátila s jedným druhým miestom spoločnosť ČP Invest. Historicky po prvýkrát získala druhé miesto Prima banka, na stupne víťazov v kategóriách produktov poisťovní sa po piatich rokoch vrátil produkt ING.

Vzhľadom k aktuálnej diskusii o zdravotných poisťovniach je zaujímavé aj tretie miesto Všeobecnej zdravotnej poisťovne v kategórii Zdravotné poistenie. V priebehu šiestich rokov existencie tejto kategórie v súťaži Zlatá minca skončilo v hlasovaní odbornej poroty zdravotné poistenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne vždy za produktmi spoločností Union a Dôvera.

„Allianz Slovenská poisťovňa potvrdila dlhodobé postavenie na poistnom trhu hlavne v neživotnom poistení. Osobitne nás teší úspech produktu EVA Plus od Metlife Amslico v kategórii Objav roka. Produkt reaguje na aktuálnu situáciu na trhu so zavádzaním jednotných sadzieb poistného pre ženy a mužov a Metlife Amslico s ním prišlo v pravý čas.“ hovorí Ivo Wilhalm, člen odbornej poroty Zlatej mince a vedúci oddelenia produkt manažment OVB Allfinanz Slovensko a.s.

(jš)

Členka odbornej komisie Mgr. Valéria Nagyová pri odovzdávaní ocenenia Zlatá minca JankeTarčákovej Janičovej, hovorkyni finančnej skupiny AXA v SR. (Foto: Archív Jiří Ščobák, Media Project Agency, s.r.o.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*