Začínate podnikať? Skúste osloviť potenciálnych klientov

Bratislava, Admin – Sú oblasti, kde osloviť potenciálnych klientov je pomerne jednoduché, pretože potenciálni sú prakticky všetci – každý chce ísť na dovolenku, každý potrebuje jesť alebo každý si musí na seba niečo obliecť. Ale potom sú tu oblasti, v ktorých to vôbec nie je také jednoduché. Napríklad ak predávate priamočiare pohony TMP – väčšina ľudí ani netuší čo to je, potom je tu veľká skupina, ktorá to nepotrebuje a nakoniec je tu maličká časť, ktorá by to teoreticky mohla chcieť. A práve tú musíte osloviť. Takže hneď prvá a dôležitá rada – zamerajte sa iba na vašu cieľovú skupinu. A čo ďalej?

Emócie sú dôležité

Ak chcete nadviazať vzťah s vašimi potenciálnymi zákazníkmi, najlepšie to urobíte cez emócie. Samozrejme tie pozitívne, pretože nikto nie je rád, keď ho rozčuľujú firmy. Ak predávate kvety či koláče, je ľahko vzbudiť emócie potešenia či radosti. Ale čo urobiť vtedy, ak vyrábate pevné kolieska na vysokozdvižné vozíky a ďalšie doplnky na manipulačnú techniku? Nebude to jednoduché, ale dá sa to. Natočte video výrobného procesu, to ľudí, ktorí majú radi technológiu, zaujme a niektorých aj ohromí. Je to zaujímavé, pútavé a má to pridanú hodnotu, navyše im ukážete, že im dôverujete – pustíte ich tam, kde nikto bežne nechodí.

Vybudujte si komunitu

Sociálne siete sú skvelé miesto, kde si môžete vybudovať komunitu ľudí, ktorí majú záujem o vás a vaše výrobky. Ale pozor, vybudovať komunitu neznamená založiť stránku na Facebooku, kúpiť si fanúšikov a potom postupovať iba odkazy na produkty vo vašom eshope. Ak chcete vybudovať komunitu, musíte sa ľudí pýtať na ich názor, musíte im ponúkať zaujímavé informácie, rady a iba občas pridať link na produkt v eshope, lebo tlačiť na pílu je zbytočne. Aj preto potrebujete dobrého social managera, ktorý aktívne komunikuje s vašimi fanúšikmi. Lebo takto fungujú komunity. 

Dajte im exkluzivitu

Ľudia milujú vedomie, že sú pre niekoho exkluzívni. Ak toto dáte vašim potenciálnym zákazníkom, veľmi rýchlo sa premenia na vašich skutočných zákazníkov. Ako na to? Je jedno, či predávate oblečenie, dovolenky alebo kvalitné rýchlospojky, dajte status na sociálnej sieti, že všetci, ktorí tu sú dostanú zľavu 20 %, ak pri objednávke použijú kód „milujemevas“. Alebo im na sociálnych sieťach predstavte nový produkt ešte skôr, ako sa dostane na pulty predajní. Jednoducho – dajte im niečo extra, nech vidia, že sú pre vás niečo extra.

 (Zdroj: Tomáš Turek, Seocentrum; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*