Začínate investovať? Maklér eToro je ideálny maklér pre začiatočníkov

BRATISLAVA/ADMIN – Obchodovanie na finančných trhoch patrí dnes už k tradičným spôsobom, ako zhodnocovať úspory. Vďaka digitalizácii v posledných rokoch sa pritom tento spôsob investovania nestáva len výsadou veľkých korporácií a zámožných osôb s ekonomickým vzdelaním. Malé sumy môže investovať prakticky každý s primeranou mierou rizika. Umožňuje to napríklad služba eToro, ktorú si v tomto článku predstavíme.

Prečo začať investovať?

Investovanie úspor do výnosnejších aktív je neoddeliteľnou súčasťou zdravého hospodárenia osobných, rodinných i firemných financií. Ak držíte doma hotovosť, alebo máte peniaze na bežnom účte v banke, vaše úspory časom strácajú vinou inflácie na hodnote. Inými slovami v budúcnosti si za rovnakú sumu kúpite menej tovaru a služieb než dnes. Zatiaľ čo kedysi pre vyváženie inflácie mohlo stačiť uložiť peniaze na sporiacom účte, dnes majú sporiace účty podobne ako bežné účty prakticky nulové úrokové sadzby, a aj na nich teda k znehodnoteniu úspor v čase dochádza.

Jedným zo spôsobov, ako tento výnos zvýšiť, je priame investovanie na finančných trhoch (do akcií, komodít, kryptomien a ďalších), napríklad prostredníctvom služby eToro. Tu môžete dosiahnuť výnosov v jednotkách až desiatkach percent ročne v závislosti na tom, ako si nastavíte investičnú stratégiu.

Čo k investovaniu potrebujete?

Investovanie na finančných trhoch je zvyčajne malým subjektom sprostredkované, či už ide napríklad o banku, alebo investičnú spoločnosť, ktorá investičné služby poskytuje. Pre investovanie do akcií sa využíva tzv. broker, teda služba, skrz ktorú na akciových trhoch môžete obchodovať. Tých je na trhu pomerne veľké množstvo, veľa z nich ale využíva potenciál nových nástrojov – neponúka jednoduché spôsoby platieb, nakupovanie len zlomkov akcií a často nemá v ponuke relatívne nové aktíva, ako sú napríklad kryptomeny.

Z toho dôvodu na trh prenikajú noví hráči, ktorí sa profilujú práve jednoduchosťou investovania, širokou ponukou aktív a súčasne nízkymi poplatkami. Jedným z týchto hráčov je služba eToro.

Čo je eToro?

Služba eToro sa neoznačuje za brokera, ale vďaka mnohým inováciám sa profiluje ako sociálna obchodná platforma. Je to práve vďaka mnohým funkciám, ktoré vám klasický broker, ako sme ho mohli poznať desiatky rokov predtým, neponúkne.

Okrem webového rozhrania môžete investovať aj cez mobilnú aplikáciu. V ponuke máte množstvo menových párov, komodít (ropa, zlato, striebro, meď a ďalšie), kryptomien (nechýba všetkými žiadaný Bitcoin), akcie z celého sveta, akciové indexy aj veľmi populárne  ETF.

Chcete vedieť o eToro viac? Táto eToro recenzia službu popisuje veľmi podrobne.

Investujte ako tí najúspešnejší

Unikátnou funkciou eToro je možnosť “kopírovať” úspešných investorov. Vďaka tomu, že eToro funguje ako sociálna platforma tu pôsobia “influenceri”, ktorí verejne prezentujú svoje portfólio, realizované obchody a svoje názory. Ako klient môžete nechať eToro svoje peniaze zhodnocovať po vzore týchto úspešných investorov a aj bez znalostí trhu a teda robiť veľmi zodpovedné a výnosné investície s primeraným rizikom.

(Zdroj: uspesnynaburze.sk; Foto: obrazekwinside; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*