Wood&Company získala prestížne CIJ Award

Bratislava, Admin – Najlepšou investičnou transakciou na trhu komerčných nehnuteľností na Slovensku v roku 2018 je kúpa kancelárskej budovy Aupark Tower spoločnosťou Wood&Company. Česko-slovenská investičná banka získala ocenenie v rámci 14. ročníka prestížnych realitných cien CIJ Awards Slovakia v kategórii Realitné fondy, manažment fondov a transakcie.

Ocenenie na slávnostnom vyhlásení v Bratislave prevzal riaditeľ Wood&Company Martin Šmigura. „Aupark Tower je exkluzívnou kancelárskou budovou so širokouhlými panoramatickými výhľadmi na Bratislavu. Jeho strategická poloha v blízkosti centra mesta, Sadu Janka Kráľa a jedného z najnavštevovanejších nákupných centier na Slovensku vytvára spolu s výborným dopravným napojením na obchvat špecifické prostredie pre profesionálne aj voľnočasové vyžitie nájomcov. Pre náš realitný fond je Aupark Tower strategické aktívum,“ uviedol o investícii Martin Šmigura.

Aupark Tower má zelený certifikát BREEAM Excellent, ktorý potvrdzuje, že budova pri prevádzke zohľadňuje udržateľnosť zdrojov a dbá na zdravé pracovné prostredie nájomcov. Manažment neustále sleduje a uplatňuje moderné trendy. Nový majiteľ napríklad zmenil koncept a kompletne zrenovoval gastro zónu. „Výhodou etablovanej budovy ako je Aupark Tower je zabehnutý manažment aj prevádzka. Firmy budú vždy uprednostňovať budovy s dobrou dopravnou dostupnosťou a rozmanitými možnosťami na mimopracovné vyžitie,“ dodáva Martin Šmigura.

Wood&Company kúpila Aupark Tower v júni tohto roka od amerického realitného fondu Heitman, ktorý vypísal na predaj budovy súťaž. V rovnakom čase uzavrela Wood&Company aj kúpu ďalšej kancelárskej veže Lakeside Park s možnosťou rozšírenia o druhú etapu. V Bratislave tak spolu s vlani nadobudnutou Westend Tower na Patrónke vlastní Wood & Company tri administratívne komplexy.
Wood&Company plánuje posilňovať svoje postavenie na bratislavskom realitnom trhu aj naďalej a profiluje sa tak ako silný lokálny hráč. Ambíciou realitného fondu je dosiahnuť v horizonte najbližších rokov hranicu 500 miliónov eur investícií v Českej republike a na Slovensku. Začína sa však pozerať aj na trhy v Maďarsku a Poľsku.

CIJ Awards Slovakia je najprestížnejšie ocenenie v oblasti komerčných nehnuteľností udeľované na Slovensku. Ceny odovzdával európsky realitný magazín CIJ Europe už po 14. raz. Slávnostné vyhlásenie troch desiatok ocenených v šiestich kategóriách sa uskutočnilo 26. novembra v Grand Hoteli River Park v Bratislave. Víťazi jednotlivých kategórií postúpili do Best of the Best CIJ Awards Europe 2018, kde bude prezentovaná elita z ďalších desiatich krajín strednej a juhovýchodnej Európy.

(Zdroj: Katarína Šutárová, LIKE; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*