Významné životné jubileum podnikateľa Jozefa Kubíka

Bratislava, Admin – Čože je to päťdesiatka, keď sa páčia nám dievčatká. To pre muža nie je veľký vek, keď vie bozkať dievča ako kvet, – spieval kedysi František Krištof Veselý. Dnes sme to počuli v miernej obmene v istom stupavskom podniku, kde redakcia bola zapriať podnikateľovi Jozefovi Kubíkovi k jeho šesťdesiatke ešte veľa zdravia a ďalších úspešných rokov v biznise.

Jozef Kubik 60-tka IMG_2361

Poznáme ho desiatky rokov ako pracovitého a húževnatého človeka, ktorý sa nikdy neštítil žiadnej práce, či to už bol chov býčkov, čiernych sviniek, alebo viedol kamióny, zakladal viaceré predajne na Záhorí, ktoré spolu s manželkou doslova z ničoho postavili na nohy.

Jozef Kubik 60-tka IMG_2353 zm

A dnes má oslávenec ešte po svojom otcovi včielky. Bez tých by si už sotva život vedel predstaviť, preváža ich tam, kde sú najužitočnejsie. Venuje im čas a lásku.

Len s jedným sa Jozef Kubík nevie zmieriť: “Ako môžu ľudia u nás kradnúť celé úle so včelami? Mizne ich zo dňa na deň stále viac a viac…, vraj ich prenášajú do zahraničia. Či si neuvedomujú takú ľahkú matematiku, že bez včiel nebudú opelené stromy a nebude ani úroda?”  

Priatelia mu dali upiecť tortu v podobe veľkej medonosnej včely, ktorú strážili dve mladé včeličky :-).

Počas vystúpenia z obrovskej krabice vyliezol kráľ rock and rollu Elvis Presley, ktorého hudba očarila všetkých prítomných. Hudobná skupina DUO LINZ hrala znamenite.

Jozef Kubik 60-tka IMG_2372

Jozef Kubik 60-tka IMG_2376

Jozef Kubik 60-tka IMG_2357 zm

Ako sa na správnu záhorácku oslavu patrí, nechýbali ani dobroty čerstvo upečené…

Jozef Kubik 60-tka IMG_2364

Jozef Kubik 60-tka IMG_2371

Dar ako sa patrí – manželka mu kúpila k 60-tke hračkársky traktor, ktorý v ozajstnej veľkosti už čakal na majiteľa v záhrade.

Jozef Kubik 60-tka IMG_2369              Jozef Kubik 60-tka IMG_2355

Na oslave nemohol chýbať ani syn Roman, ktorý sa dal tiež na podnikanie.

Jozef Kubik 60-tka IMG_2363

Jozef Kubik 60-tka IMG_2377

Na záver iba dodávame ku gratulácii – nech lietajú včely po našej prírode od rána do večera.

(Pripravila Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*