Vyberáme domény: Viete, čo si treba všímať?

Bratislava, Admin – Pred výberom domény pre vašu webovú stránku či internetový obchod a jej následnou registráciou by ste mali zvážiť niektoré kritériá, aby ste si neskôr nemuseli trieskať hlavu o stôl. Výber tej správnej domény môže totiž znamenať významný rozdiel medzi úspechom a pádom internetového biznisu.

Výber domény nekončí len pri jej vhodnom názve. Ten je samozrejme veľmi dôležitý, no existujú aj iné faktory, ktoré môžu mať na váš projekt veľký vplyv. Tieto tipy pred registráciou a kúpou domény určite zvážte.

Názov domény ako základ

Svojej webovej stránke môžete dať v podstate taký názov, aký len chcete. Teda, ak je taká doména k dispozícii. Najlepšie ale je, ak už samotný názov domény vyjadruje podstatu webu či projektu. Ideálna je doména jednoduchá, ľahko zapamätateľná a súvisiaca s ponúkanou službou. Pokojne popustite uzdu fantázii a vymyslite zaujímavé a chytľavé meno domény, ktoré môžete použiť aj pri budovaní značky.

Doména a kľúčové slová

Nikdy nie je na škodu, ak sa v doméne nachádzajú kľúčové slová, na ktoré chcete stránku optimalizovať. Vyhľadávače totiž používajú pri vyhľadávaní výsledkov aj doménu, čo sa môže stať vašou výhodou.

Koncovky: klasika vs. trendy

Pri výbere domény sa nestačí zamerať len na jej názov, ale treba do úvahy brať aj jej koncovku. Ak robíte webovú stránku pre slovenský trh, najvhodnejšie je siahnuť po koncovke .sk. Tá však môže byť obsadená a vtedy môžete použiť aj iné koncovky ako .com, .eu a podobne. Veľmi zaujímavým riešením sú aj netradičné koncovky, ako je .house, .family, .dance, .moda a iné. Všetko závisí od vašich nápadov a zámeru podnikania. Veď nech je koncovka .beer akokoľvek zaujímavá, ak nepodnikáte v oblasti pohostinstva či gastronómie, bolo by jej použitie nepochopiteľné.

(Zdroj: Active24; Foto: Bigstockphoto; Pripravila: Valéria Nagyová)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*