Virtuálne sídlo – ako môže pomôcť vašej firme?

Bratislava, Admin – Povinnosť uviesť svoje sídlo vyplýva každej firme zo zákona. Dokonca aj živnostníci, ktorí k výkonu svojej práce prakticky nepotrebujú kanceláriu, ho musia uvádzať. Ak si ako sídlo spoločnosti napíšete adresu trvalého bydliska, hrozí, že pracovný a súkromný život splynú v jedno. Pri prenájme priestorov zase budete musieť platiť sumy v stovkách eur mesačne. S virtuálnym sídlom tieto starostí odpadajú.

Sídlo firmy v Bratislave = absolútna prestíž

Na prvý pohľad malichernosť, no len ten, kto dbá na detaily, je schopný tvoriť veľké veci. Že vaša firma má sídlo v Bratislave? To má v ušiach obchodných partnerov rozhodne väčší cveng, ako sídlo spoločnosti v inom meste či dokonca mestečku na Slovensku, ktoré predsa len nie sú také známe a možno ani nevzbudzujú takú dôveru. Je to overená vec, preto aj tisícky firiem sídlia práve v Bratislave a nie inde. Len za minulý rok tu vzniklo viac ako 6000 nových firiem, prevažne s.r.o., čo je tretina celého objemu za rok 2017. Podnikatelia dobre vedie čo robia, keď si za sídlo svojej spoločnosti určia hlavné mesto Slovenska.

Anonymita hlavného mesta

Bratislava je, vzhľadom na slovenské pomery, ozajstným veľkomestom a centrom biznisu a obchodu v Slovenskej republike. Práve tieto momenty spolu s už zmieneným počtom firiem vytvárajú paradoxnú situáciu anonymity veľkomesta. Táto anonymita prináša pre podnikateľské subjekty výhodu takmer nulovej šance náhodnej daňovej kontroly. V podnikateľských kruhoch Bratislavy je dobre známe nepísané pravidlo, že ak podnikateľ v hlavnom meste nežiada o odpočet DPH, alebo ho niekto priamo „neudá“, nemusí sa náhodnej daňovej kontroly (a s tým spojených časových strát) obávať.

Reprezentatívne virtuálne sídlo – plusové body pre vašu firmu

Každé sídlo firmu reprezentuje navonok a to virtuálne nie je výnimkou. Budova, v ktorej si virtuálne sídlo plánujete zriadiť, by mala už na prvý pohľad vzbudzovať dôveru – a to nie len svojim zovňajškom. Dôležitá je aj adresa, na ktorej sa nehnuteľnosť nachádza. Ak sa jedná o okrajovú časť, prípadne štvrť známu svojou kriminalitou, počítajte s tým, že to na vašu firmu nebude vrhať dobré svetlo. Podobne ako moment, kedy budova (a sídlo vašej firmy v nej) nie je jasne označená, je zle dostupná a s absenciou dostatočného počtu parkovacích miest. Je tiež dôležité podotknúť, že budova by mala byť vo výlučnom sídle firmy, ktorá službu virtuálneho sídla rieši – len tak máte istotu dlhodobej a stabilnej spolupráce.

Správa zásielok – mimoriadne cenný doplnok

Zavedené a seriózne spoločnosti, ktoré službu virtuálneho sídla zákazníkom ponúkajú, ju nezriedka rozširujú aj o doplnkovú službu v podobe správy prichádzajúcej pošty. O tú sa stará konkrétne na to určený a vyškolený štáb ľudí, ktorý poštu preberá, triedi, prípadne preposiela na vami zvolenú adresu. O každej poštovej zásielke by ste mali byť informovaní, či už prostredníctvom sms alebo mejlu so skenom zásielky. Aktívne preberanie pošty vám ušetrí mnohé komplikácie a navyše bude pôsobiť ako pozitívny signál, že vaša firma funguje a „žije“.

S virtuálny sídlom by ste mali získať konkrétne možnosti

Zriadením virtuálneho sídla by to u firiem, ktoré túto službu prevádzkujú, nemalo končiť. Tie charakterné majú záujem o obojstranne prospešnú spoluprácu, preto vám ponúknu niečo viac ako konkurencia. Tento bonus môže spočívať napríklad v možnosti využívania kancelárskych priestorov za účelom vedenia rokovaní so svojimi obchodnými partnermi. Tie aspoň z času na čas rieši každý podnikateľ a je dobré, ak má možnosť svojich aktuálnych či budúcich obchodných partnerov priviesť do priestorov, ktoré sú na úrovni.

Viac informácií o virtuálnych sídlach sa dočítate na webstránke spoločnosti – M2B a.s.

(Zdroj: ML; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*